Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. III Powiatowy Przegląd Form Obrzędowych

III Powiatowy Przegląd Form Obrzędowych

III Powiatowy Przegląd Form Obrzędowych

Dużym powodzeniem wśród mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej cieszył się III Powiatowy Przegląd Form Obrzędowych związanych z Bożym Narodzeniem, który odbył się w niedzielę w Dąbrowskim Domu Kultury. Impreza rozpoczęła się od wręczenia nagród i wyróżnień w konkursach na najpiękniejszą szopkę i kartkę świąteczno - noworoczną. W tej kategorii jury przyznało kilkadziesiąt nagród i wyróżnień.

Najpiękniejsze szopki wykonali w tym roku wychowankowie świetlicy z SP w Szczucinie w kategorii dzieci młodszych. W grupie dzieci starszych przyznano cztery równorzędne pierwsze miejsca dla Eweliny Lichorobiec z SP w Zarzeczu Dużym, Karoliny Kuta ze SP nr 1 w Dąbrowie, Koła Plastycznego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie oraz Wojciecha i Dawida Labaków z SP w Radgoszczy. Wśród gimnazjalistów wygrała szopka Katarzyny Jarosz z Gimnazjum w Radgoszczy.

W kategorii kartek świąteczno - noworocznych jury wyróżniło Sylwię Czocharę z Gimnazjum w Radgoszczy, Aleksandrę Golemo z SP nr 2 w Dąbrowie, Paulinę Łabuz z filii BP w Łęgu. Nagrodę specjalną otrzymała Gminna Biblioteka Publiczna w Mędrzechowie.
W niedzielę mieszkańcy Dąbrowy mogli obejrzeć także przedstawienia jasełkowe i prezentacje grup kolędniczych przygotowane przez uczniów wszytkich typów szkół, przedszkolaków oraz zespoły złożone z dorosłych.

W tym konkursie jury przyznało nagrodę specjalną dla Przedszkola nr 1 w Dąbrowie (na zdjęciu) oraz pierwszą nagrodę dla dzieci z zespołu "Gwiazdorki" z ZSP w Radgoszczy. W grupie dzieci starszych pierwsze miejsce otrzymała grupa "Sutkowiaczki" z SP w Sutkowie, drugie "Astra" z SP w Nieczajnej Górnej.

W kategorii młodzieży i dorosłych specjalna nagroda przypadła grupie "Nieczajnianie" z Nieczajnej Górnej, pierwsze miejsce "Podlipiakom" z Gimnazjum w Podlipiu, a drugie zespołowi z Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie. W kategorii formy współczesne zwyciężyło Gimnazjum z Olesna.
Wśród grup kolędniczych nagrodzono klasę I i klasy IV-VI ze SP w Szczucinie. W grupie dorosłych wyróżnieni zostali "Gruszowianie" z Gruszowa Wielkiego i "Szczucinianie" ze Szczucina.

Źródło: Dziennik Polski

Dużym powodzeniem wśród mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej cieszył się III Powiatowy Przegląd Form Obrzędowych związanych z Bożym Narodzeniem, który odbył się w niedzielę w Dąbrowskim Domu Kultury. Impreza rozpoczęła się od wręczenia nagród i wyróżnień w konkursach na najpiękniejszą szopkę i kartkę świąteczno - noworoczną. W tej kategorii jury przyznało kilkadziesiąt nagród i wyróżnień. Najpiękniejsze szopki wykonali w tym roku wychowankowie świetlicy z SP w Szczucinie w kategorii dzieci młodszych. W grupie dzieci starszych przyznano cztery równorzędne pierwsze miejsca dla Eweliny Lichorobiec z SP w Zarzeczu Dużym, Karoliny Kuta ze SP nr 1 w Dąbrowie, Koła Plastycznego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie oraz Wojciecha i Dawida Labaków z SP w Radgoszczy. Wśród gimnazjalistów wygrała szopka Katarzyny Jarosz z Gimnazjum w Radgoszczy. W kategorii kartek świąteczno - noworocznych jury wyróżniło Sylwię Czocharę z Gimnazjum w Radgoszczy, Aleksandrę Golemo z SP nr 2 w Dąbrowie, Paulinę Łabuz z filii BP w Łęgu. Nagrodę specjalną otrzymała Gminna Biblioteka Publiczna w Mędrzechowie.W niedzielę mieszkańcy Dąbrowy mogli obejrzeć także przedstawienia jasełkowe i prezentacje grup kolędniczych przygotowane przez uczniów wszytkich typów szkół, przedszkolaków oraz zespoły złożone z dorosłych. W tym konkursie jury przyznało nagrodę specjalną dla Przedszkola nr 1 w Dąbrowie (na zdjęciu) oraz pierwszą nagrodę dla dzieci z zespołu "Gwiazdorki" z ZSP w Radgoszczy. W grupie dzieci starszych pierwsze miejsce otrzymała grupa "Sutkowiaczki" z SP w Sutkowie, drugie "Astra" z SP w Nieczajnej Górnej. W kategorii młodzieży i dorosłych specjalna nagroda przypadła grupie "Nieczajnianie" z Nieczajnej Górnej, pierwsze miejsce "Podlipiakom" z Gimnazjum w Podlipiu, a drugie zespołowi z Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie. W kategorii formy współczesne zwyciężyło Gimnazjum z Olesna.Wśród grup kolędniczych nagrodzono klasę I i klasy IV-VI ze SP w Szczucinie. W grupie dorosłych wyróżnieni zostali "Gruszowianie" z Gruszowa Wielkiego i "Szczucinianie" ze Szczucina. Źródło: Dziennik Polski