Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. III Runda Drużynowych Mistrzostw Polski w łucznictwie

III Runda Drużynowych Mistrzostw Polski w łucznictwie

III Runda Drużynowych Mistrzostw Polski w łucznictwie

Dąbrowskie łucznictwo wspaniale wspomina czasy kiedy zespoły zarówno mężczyzn jak i kobiet zajmowały miejsca na podium w Lidze Łuczniczej. Szczególnie w pamięci zapadło zdobyte Mistrzostwo Polski drużyny mężczyzn. Niestety przez szereg lat starty Dąbrovii w tym prestiżowym cyklu rozgrywek były wstrzymane, ponieważ zapisy regulaminu uniemożliwiały wytęp części zawodników. Po kilkunastu latach nieobecności, w tym sezonie zespół kobiet rywalizuje z najlepszymi klubami w Ekstraklasie Łuczniczej. Drużynowy Mistrz Polski zostanie wyłoniony po pięciu kolejkach rozgrywek spośród 12-stu zespołów. W każdej kolejce zespoły „pojedynkują” się systemem „każdy z każdym”, a za wygraną zespół otrzymuje 1 punkt.

Zespół Dąbrovii w składzie: Agata Bulwa, Katarzyna Mickiewicz, Małgorzata Mickiewicz, Anna Forgiel przystąpił do rywalizacji dopiero od drugiej kolejki Ligi. Niestety z przyczyn formalnych start w pierwszej kolejce w Krakowie był niemożliwy. Tym samym oznacza to, że zdobycie Mistrzostwa Polski wydaje się już być po za zasięgiem, ale cały czas Dąbrovia liczy się w rywalizacji o kolejne miejsca na podium. Wydaje się to realne, gdyż zawodniczki spisują się rewelacyjnie. Połączenie doświadczenia oraz młodej kwi przynosi efekty.

Debiut w drugiej kolejce, która rozegrana była w Kielcach był wielką niespodzianką. Po długiej nieobecności w Ekstraklasie dziewczyny stanęły na  podium. Po dobrym strzelaniu 2-gą kolejkę zakończyły na trzecim stopniu „pudła” zaraz za „Grotem” Zabierzów i „Łucznikiem” Żywiec.

Ostatni występ w trzeciej kolejce był jeszcze lepszy. W ubiegły weekend Ścinawka Średnia (koło Kłodzka) gościła elitę z Ekstraklasy. Dla Dąbrovii teren okazał się bardzo szczęśliwy. Przy dobrych warunkach pogodowych dziewczyny strzelały rewelacyjnie, wygrywając pojedynek za pojedynkiem. O zwycięstwie w trzeciej kolejce miało decydować starcie z „Łucznikiem” Żywiec. Po wyrównanej walce dąbrowianki musiały uznać wyższość przeciwniczek. Łucznik z kompletem zwycięstw zajął pierwsze miejsce, Dąbrovia z jedną przegraną drugie miejsce, a na trzecim uplasowały się zawodniczki z Grota Zabierzów. W generalnej klasyfikacji „Dąbrovia” przesuwa się w tabeli do góry plasując się w środku tabeli. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki w Rzeszowie oraz w Żywcu. Miejsce na podium jest sprawą otwartą. Miejmy nadzieję, że dobra passa będzie trwać i będziemy się cieszyć z medalu Ekstraklasy.

W dzień poprzedzający kolejkę Ekstraklasy rozegrana został kolejna runda Pucharu Polski. Zawodniczki wypełniły plan minimum i uplasowały się w pierwszej dziesiątce. Agata Bulwa po zaciętym pojedynku w ćwierćfinale zakończyła rywalizację na piątym miejscu. O przegranej zadecydowała dogrywka. Strzelając jedną strzałę Agata trafiła 10-tkę, jej przeciwniczka również; o rozstrzygnięciu zdecydowała odległość strzały od środka tarczy. Na ćwierćfinale rywalizację również zakończyła Katarzyna Mickiewicz, zajmując ostatecznie siódme miejsce.

Źródło: MLKS Dąbrovia

Dąbrowskie łucznictwo wspaniale wspomina czasy kiedy zespoły zarówno mężczyzn jak i kobiet zajmowały miejsca na podium w Lidze Łuczniczej. Szczególnie w pamięci zapadło zdobyte Mistrzostwo Polski drużyny mężczyzn. Niestety przez szereg lat starty Dąbrovii w tym prestiżowym cyklu rozgrywek były wstrzymane, ponieważ zapisy regulaminu uniemożliwiały wytęp części zawodników. Po kilkunastu latach nieobecności, w tym sezonie zespół kobiet rywalizuje z najlepszymi klubami w Ekstraklasie Łuczniczej. Drużynowy Mistrz Polski zostanie wyłoniony po pięciu kolejkach rozgrywek spośród 12-stu zespołów. W każdej kolejce zespoły „pojedynkują” się systemem „każdy z każdym”, a za wygraną zespół otrzymuje 1 punkt. Zespół Dąbrovii w składzie: Agata Bulwa, Katarzyna Mickiewicz, Małgorzata Mickiewicz, Anna Forgiel przystąpił do rywalizacji dopiero od drugiej kolejki Ligi. Niestety z przyczyn formalnych start w pierwszej kolejce w Krakowie był niemożliwy. Tym samym oznacza to, że zdobycie Mistrzostwa Polski wydaje się już być po za zasięgiem, ale cały czas Dąbrovia liczy się w rywalizacji o kolejne miejsca na podium. Wydaje się to realne, gdyż zawodniczki spisują się rewelacyjnie. Połączenie doświadczenia oraz młodej kwi przynosi efekty. Debiut w drugiej kolejce, która rozegrana była w Kielcach był wielką niespodzianką. Po długiej nieobecności w Ekstraklasie dziewczyny stanęły na  podium. Po dobrym strzelaniu 2-gą kolejkę zakończyły na trzecim stopniu „pudła” zaraz za „Grotem” Zabierzów i „Łucznikiem” Żywiec. Ostatni występ w trzeciej kolejce był jeszcze lepszy. W ubiegły weekend Ścinawka Średnia (koło Kłodzka) gościła elitę z Ekstraklasy. Dla Dąbrovii teren okazał się bardzo szczęśliwy. Przy dobrych warunkach pogodowych dziewczyny strzelały rewelacyjnie, wygrywając pojedynek za pojedynkiem. O zwycięstwie w trzeciej kolejce miało decydować starcie z „Łucznikiem” Żywiec. Po wyrównanej walce dąbrowianki musiały uznać wyższość przeciwniczek. Łucznik z kompletem zwycięstw zajął pierwsze miejsce, Dąbrovia z jedną przegraną drugie miejsce, a na trzecim uplasowały się zawodniczki z Grota Zabierzów. W generalnej klasyfikacji „Dąbrovia” przesuwa się w tabeli do góry plasując się w środku tabeli. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki w Rzeszowie oraz w Żywcu. Miejsce na podium jest sprawą otwartą. Miejmy nadzieję, że dobra passa będzie trwać i będziemy się cieszyć z medalu Ekstraklasy. W dzień poprzedzający kolejkę Ekstraklasy rozegrana został kolejna runda Pucharu Polski. Zawodniczki wypełniły plan minimum i uplasowały się w pierwszej dziesiątce. Agata Bulwa po zaciętym pojedynku w ćwierćfinale zakończyła rywalizację na piątym miejscu. O przegranej zadecydowała dogrywka. Strzelając jedną strzałę Agata trafiła 10-tkę, jej przeciwniczka również; o rozstrzygnięciu zdecydowała odległość strzały od środka tarczy. Na ćwierćfinale rywalizację również zakończyła Katarzyna Mickiewicz, zajmując ostatecznie siódme miejsce. Źródło: MLKS Dąbrovia
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG