Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „III Wesołe Lato” w ORW – Kupienin

„III Wesołe Lato” w ORW – Kupienin

„III Wesołe Lato” w ORW – Kupienin

W dniach od 5 do 23 lipca 2010 r. w Niepublicznym Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Kupieninie, jak co roku, wychowankowie tej placówki uczestniczyli w specjalnym, wakacyjnym programie zajęć.
W trakcie realizacji integracyjnego programu „III Wesołe Lato" dzieci i młodzież z ORW - Kupienin spędzali wolny czas, biorąc udział w grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu, konkursach poświęconych tematyce związanej z życiem roślin i zwierząt wodnych oraz przyrządzając smakowite potrawy.

Zajęcia kulinarne przeplatały się z zajęciami plastycznymi i muzykoterapią. Odbywały się lubiane przez wszystkich tańce w kręgu i wyjazdy na hipoterapię do stadniny koni w Narożnikach.
Często w zajęciach wychowankom towarzyszyła Quini – ulubiony pies „terapeuta".
Wiele radości przyniósł oglądany w systemie D3 „SHREK FOREVER". Wychowankowie aktywnie przeżywali treść bajek, inscenizując ich fragmenty.
Dużym przeżyciem dla wychowanków był integracyjny, wspólny z młodzieżą gimnazjalną z Podlipia, wyjazd na wycieczkę po Ponidziu (region położony na terenie Niecki Nidziańskiej w województwie świętokrzyskim), w ramach której zwiedzano zabytki w Wiślicy, Rezerwat Przęślin (rezerwat stepowy w powiecie buskim), „Ogród na Rozstajach" w Młodzawach oraz Pińczów.
Wycieczka do Europejskiego Centrum Bajek w Pacanowie dostarczyła niezapomnianych wrażeń, rozbudziła zmysły dzieci i ciekawość świata.

opracowanie: ORW w Kupieninie

W dniach od 5 do 23 lipca 2010 r. w Niepublicznym Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Kupieninie, jak co roku, wychowankowie tej placówki uczestniczyli w specjalnym, wakacyjnym programie zajęć.W trakcie realizacji integracyjnego programu „III Wesołe Lato" dzieci i młodzież z ORW - Kupienin spędzali wolny czas, biorąc udział w grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu, konkursach poświęconych tematyce związanej z życiem roślin i zwierząt wodnych oraz przyrządzając smakowite potrawy. Zajęcia kulinarne przeplatały się z zajęciami plastycznymi i muzykoterapią. Odbywały się lubiane przez wszystkich tańce w kręgu i wyjazdy na hipoterapię do stadniny koni w Narożnikach.Często w zajęciach wychowankom towarzyszyła Quini – ulubiony pies „terapeuta".Wiele radości przyniósł oglądany w systemie D3 „SHREK FOREVER". Wychowankowie aktywnie przeżywali treść bajek, inscenizując ich fragmenty.Dużym przeżyciem dla wychowanków był integracyjny, wspólny z młodzieżą gimnazjalną z Podlipia, wyjazd na wycieczkę po Ponidziu (region położony na terenie Niecki Nidziańskiej w województwie świętokrzyskim), w ramach której zwiedzano zabytki w Wiślicy, Rezerwat Przęślin (rezerwat stepowy w powiecie buskim), „Ogród na Rozstajach" w Młodzawach oraz Pińczów.Wycieczka do Europejskiego Centrum Bajek w Pacanowie dostarczyła niezapomnianych wrażeń, rozbudziła zmysły dzieci i ciekawość świata. opracowanie: ORW w Kupieninie