1. Inauguracja działalności Ośrodka Szkolenia Zawodowego

Inauguracja działalności Ośrodka Szkolenia Zawodowego

30 maja br. odbyła się uroczystość i inauguracyjna Ośrodka Szkolenia Zawodowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Utworzenie Ośrodka Szkolenia Zawodowego było możliwe dzięki realizacji przez OHP ogólnopolskiego projektu pn. „OHP jako realizator usług pracy" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Ochotnicze Hufce Pracy to instytucja, która realizuje kompleksową działalność w zakresie rynku pracy, adresowaną do młodych ludzi w wieku 15-25 lat. W ramach tej działalności świadczone są bezpłatne usługi w postaci: pośrednictwa pracy, poradnictwa zawodowego, warsztatów aktywnego poszukiwania pracy, organizacji szkoleń i programów rynku pracy. Zadania te są realizowane poprzez skoordynowany system doradztwa, poradnictwa i pośrednictwa pracy oraz szkolenia zawodowego, obejmującego sieć placówek tj.: Młodzieżowe Biura Pracy, Ośrodki Szkolenia Zawodowego, Mobilnych Centrum informacji Zawodowej oraz Młodzieżowych Centrów Kariery. Oferty tych placówek są odpowiedzią na lokalne zapotrzebowanie środowiska młodzieży i konkretne usługi w zakresie rynku pracy. Ośrodek Szkolenia Zawodowego doradza w wyborze odpowiedniego kierunku oraz formy podnoszenia kwalifikacji zawodowych, organizuje kursy i szkolenia zawodowe dla osób, które chcą uzyskać zatrudnienie lub podwyższyć posiadane kwalifikacje zawodowego, a także rozpoznaje potrzeby lokalnego rynku pracy. Na uroczystość inauguracyjną, której pierwsza część odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, przybyli m.in.: Komendant Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Krakowie dr Jolanta Zajączkowska , Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Robert Pantera, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej Józef Małek, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Bogusława Molak, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Dąbrowie Tarnowskiej Tadeusz Gubernat, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Marta Chrabąszcz, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Jan Kiljan, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu Jarosław Boryczka, Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej Mariola Smolorz oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych powiatu dąbrowskiego. Przybyłych gości oraz młodzież powitał Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnowie Adam Potempa. Głos zabrali również Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek.Następnie specjalistki ds. szkoleń Magdalena Wawrzynek- Szabla oraz Anna Golonka przedstawiły prezentację na temat projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy", a także omówiły zasady działalności Punktu Pośrednictwa Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej. W drugiej części uroczystości odbyło się otwarcie Ośrodka Szkolenia Zawodowego w Dąbrowie Tarnowskiej, mieszczącego się przy ul. Berka Joselewicza 8. Przecięcia wstęgi dokonali: Komendant Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Krakowie dr Jolanta Zajączkowska, Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Robert Pantera, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej Józef Małek oraz Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Dąbrowie Tarnowskiej Tadeusz Gubernat. Ośrodek Szkolenia Zawodowego zaprasza wszystkie zainteresowane osoby w wieku 18-25 lat, w tym osoby bezrobotne poszukujące pracy i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych do skorzystania z bezpłatnych, profesjonalnych szkoleń zawodowych. Ośrodek Szkolenia Zawodowego znajduje się w budynku „BUDOMEX" przy ul. Berka Joselewicza 8, 33-200 Dąbrowa Tarnowska.