Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Inauguracja Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w ZSP im. Jana Rutyny

Inauguracja Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w ZSP im. Jana Rutyny

Inauguracja Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w ZSP im. Jana Rutyny

W dniu 9 maja 2012 r. w Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży „KANA". odbyła się uroczystość poświęcona obchodom I rocznicy powołania Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie oraz inauguracji tegoż Klubu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Rutyny w Szczucinie.

Prowadzący spotkanie Pani Bożena Mazur i Pan Marek Jachym – opiekunowie Klubów Historycznych im. Armii Krajowej – przywitali przybyłych na spotkanie gości. Na uroczystość przybyli przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Tarnów w osobach: Pan płk Zdzisław Baszak, Pan por. Stefan Mac, Pan por. Franciszek Kułaga, Pan por. Władysław Dzięgiel. Inaugurację uświetnili także swoją obecnością: Pan Robert Pantera Wicestarosta Dąbrowski, Pan Jan Sipior – Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin, Pan Jan Giera – dyrektor ZSP w Szczucinie oraz Pan Bogdan Kolano – dyrektor Gimnazjum w Szczucinie.

W spotkaniu udział brała młodzież z Gimnazjum w Szczucinie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie oraz delegacja młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Dąbrowy Tarnowskiej.

Uroczystość rozpoczęła się od inauguracji Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie. Płk Zdzisław Baszak uczniom z klasy I LOA i I LOB wręczył pamiątkowe dyplomy, potwierdzające wstąpienie do Klubu Historycznego. Po inauguracji Klubu głos zabrali: Pan Robert Pantera Wicestarosta Dąbrowski oraz Jan Sipior Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin.

Kolejnym punktem uroczystości były wygłoszone referaty. Głos zabrali wówczas:
-Anna Grzywa: Rys historyczny i struktura organizacyjna AK
-Karolina Włodarz Monika Skrobiś: Bohaterowie, których nie znamy
- dr Marek Jachym: AK w podręcznikach historii w czasach stalinowskich
-dr Krzysztof Struziak: Konspiracja ruchu ludowego w powiecie dąbrowskim
- mgr Maria Pietracha: Stefania Hanausek- bohaterka

Spotkanie zakończył patriotyczny montaż słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież z Gimnazjum w Szczucinie oraz nauczycieli: Panią Barbarę Czaja oraz Panią Bożenę Mazur.

opracowanie: ZSP w Szczucinie

W dniu 9 maja 2012 r. w Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży „KANA". odbyła się uroczystość poświęcona obchodom I rocznicy powołania Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie oraz inauguracji tegoż Klubu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Rutyny w Szczucinie. Prowadzący spotkanie Pani Bożena Mazur i Pan Marek Jachym – opiekunowie Klubów Historycznych im. Armii Krajowej – przywitali przybyłych na spotkanie gości. Na uroczystość przybyli przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Tarnów w osobach: Pan płk Zdzisław Baszak, Pan por. Stefan Mac, Pan por. Franciszek Kułaga, Pan por. Władysław Dzięgiel. Inaugurację uświetnili także swoją obecnością: Pan Robert Pantera Wicestarosta Dąbrowski, Pan Jan Sipior – Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin, Pan Jan Giera – dyrektor ZSP w Szczucinie oraz Pan Bogdan Kolano – dyrektor Gimnazjum w Szczucinie. W spotkaniu udział brała młodzież z Gimnazjum w Szczucinie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie oraz delegacja młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Dąbrowy Tarnowskiej. Uroczystość rozpoczęła się od inauguracji Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie. Płk Zdzisław Baszak uczniom z klasy I LOA i I LOB wręczył pamiątkowe dyplomy, potwierdzające wstąpienie do Klubu Historycznego. Po inauguracji Klubu głos zabrali: Pan Robert Pantera Wicestarosta Dąbrowski oraz Jan Sipior Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin. Kolejnym punktem uroczystości były wygłoszone referaty. Głos zabrali wówczas:-Anna Grzywa: Rys historyczny i struktura organizacyjna AK-Karolina Włodarz Monika Skrobiś: Bohaterowie, których nie znamy- dr Marek Jachym: AK w podręcznikach historii w czasach stalinowskich-dr Krzysztof Struziak: Konspiracja ruchu ludowego w powiecie dąbrowskim- mgr Maria Pietracha: Stefania Hanausek- bohaterka Spotkanie zakończył patriotyczny montaż słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież z Gimnazjum w Szczucinie oraz nauczycieli: Panią Barbarę Czaja oraz Panią Bożenę Mazur. opracowanie: ZSP w Szczucinie