Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Inauguracja nowego roku szkolnego w szkołach ponadpodstawowych powiatu

Inauguracja nowego roku szkolnego w szkołach ponadpodstawowych powiatu

Inauguracja nowego roku szkolnego w szkołach ponadpodstawowych powiatu

1 września 2022 roku rozpoczął się nowy rok szkolny. Przed spotkaniami w murach szkolnych tradycyjnie zostały odprawione Msze Święte. W tym dniu dyrekcji, nauczycielom i uczniom szkół ponadpodstawowych towarzyszyli przedstawiciele samorządu powiatowego, życząc wszystkim by nadchodzące miesiące były nie tylko wypełnione wytężoną pracą, ale niosły ze sobą także radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień.

Inaugurację w Zespole Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej swoją obecnością zaszczycił Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron. Uczestniczył w niej również Członek Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Andrzej Giza.

W akademii w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie uczestniczył Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej Sekretarz Powiatu Dąbrowskiego Anna Mikos, a Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Brniu Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Dagmara Jedynak.

Z dniem 1 września akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego otrzymały dwie nauczycielki: Olga Kopała nauczyciel wychowania fizycznego i biologii z I LO w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Krystyna Wróbel nauczyciel matematyki z PCEiKZ w Szczucinie.

Wraz z końcem ubiegłego roku szkolnego 3 nauczycieli odeszło na emeryturę: Janusz Wątroba nauczyciel wychowania fizycznego i informatyki w ZS w Dąbrowie Tarnowskiej, Bogdan Kowal nauczyciel przedmiotów zawodowych i instruktor nauki jazdy ZS w Brniu oraz Andrzej Kłagisz nauczyciel przedmiotów zawodowych grupy mechanicznej PCEiKZ w Szczucinie. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek przyznał im nagrody za wieloletnią pracę dydaktyczną i wychowawczą z młodzieżą oraz podejmowane inicjatyw na rzecz szkoły, a także współpracę z gronem pedagogicznym, rodzicami i uczniami.

Naukę w klasach pierwszych szkół ponadpodstawowych powiatu dąbrowskiego rozpoczęło ponad 550 uczniów w 24 oddziałach.

1 września 2022 roku rozpoczął się nowy rok szkolny. Przed spotkaniami w murach szkolnych tradycyjnie zostały odprawione Msze Święte. W tym dniu dyrekcji, nauczycielom i uczniom szkół ponadpodstawowych towarzyszyli przedstawiciele samorządu powiatowego, życząc wszystkim by nadchodzące miesiące były nie tylko wypełnione wytężoną pracą, ale niosły ze sobą także radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień. Inaugurację w Zespole Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej swoją obecnością zaszczycił Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron. Uczestniczył w niej również Członek Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Andrzej Giza. W akademii w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie uczestniczył Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej Sekretarz Powiatu Dąbrowskiego Anna Mikos, a Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Brniu Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Dagmara Jedynak. Z dniem 1 września akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego otrzymały dwie nauczycielki: Olga Kopała nauczyciel wychowania fizycznego i biologii z I LO w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Krystyna Wróbel nauczyciel matematyki z PCEiKZ w Szczucinie. Wraz z końcem ubiegłego roku szkolnego 3 nauczycieli odeszło na emeryturę: Janusz Wątroba nauczyciel wychowania fizycznego i informatyki w ZS w Dąbrowie Tarnowskiej, Bogdan Kowal nauczyciel przedmiotów zawodowych i instruktor nauki jazdy ZS w Brniu oraz Andrzej Kłagisz nauczyciel przedmiotów zawodowych grupy mechanicznej PCEiKZ w Szczucinie. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek przyznał im nagrody za wieloletnią pracę dydaktyczną i wychowawczą z młodzieżą oraz podejmowane inicjatyw na rzecz szkoły, a także współpracę z gronem pedagogicznym, rodzicami i uczniami. Naukę w klasach pierwszych szkół ponadpodstawowych powiatu dąbrowskiego rozpoczęło ponad 550 uczniów w 24 oddziałach.