1. Inauguracja projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA

Inauguracja projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA

Nasz samorząd jest jednym z 27 partnerów Małopolski.

29 września Powiat Dąbrowski oficjalnie zainaugurował projekt LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”. Przed Zespołem Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Brniu posadzono dęba bezszypułkowego w ramach akcji #drzewodlaklimatu. Symbolicznego zasadzenia dokonali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Bożena Wójcik-Kozioł, Doradca do spraw klimatu i środowiska Lucjan Pasternak i Dyrektor szkoły Jarosław Boryczka wraz uczniami. Celem projektu jest między innymi realizacja kampanii edukacyjnych w zakresie ochrony klimatu, promocja odnawialnych źródeł energii oraz szeroko zakrojone działania strategiczne na rzecz przeciwdziałania i adaptacji do skutków zmian klimatu. Nasz samorząd jest jednym z 27 partnerów Małopolski.