Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Inauguracja roku akademickiego UTW przy DDK

Inauguracja roku akademickiego UTW przy DDK

Inauguracja roku akademickiego UTW przy DDK

20 września 2022 roku zainaugurowano kolejny rok akademicki w historii Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się sali kinowej od wysłuchania hymnu „Gaudeamus Igitur”. Następnie Prezes Zarządu UTW Krystyna Guzik przedstawiła program na rok akademicki 2022/2023, a Dyrektor DDK Paweł Chojnowski omówił szczegółowo ofertę kulturalną skierowaną do seniorów (koncerty, transmisje z MET, wystawy).

Wykład podczas tego pierwszego spotkania na temat historii Krymu wygłosił dr Marek Smoła.

W wydarzeniu uczestniczył Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który w imieniu samorządu powiatowego życzył wszystkim słuchaczom UTW, aby nadchodzący czas przyniósł im jak najwięcej satysfakcji z osiąganych sukcesów i szczęścia w życiu osobistym. Aktywizowanie osób starszych we wszystkich sferach życia zasługuje na uznanie. Jak dotąd żadna inna z form mobilizowania ich do działania nie sprawdziła się tak znakomicie jak uniwersytety, dzięki którym osoby aktywne, poszukujące nowych wyzwań, zdobywają wiedzę, rozwijają się intelektualnie, są pełne optymizmu i radości życia - mówił starosta.

20 września 2022 roku zainaugurowano kolejny rok akademicki w historii Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się sali kinowej od wysłuchania hymnu „Gaudeamus Igitur”. Następnie Prezes Zarządu UTW Krystyna Guzik przedstawiła program na rok akademicki 2022/2023, a Dyrektor DDK Paweł Chojnowski omówił szczegółowo ofertę kulturalną skierowaną do seniorów (koncerty, transmisje z MET, wystawy). Wykład podczas tego pierwszego spotkania na temat historii Krymu wygłosił dr Marek Smoła. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który w imieniu samorządu powiatowego życzył wszystkim słuchaczom UTW, aby nadchodzący czas przyniósł im jak najwięcej satysfakcji z osiąganych sukcesów i szczęścia w życiu osobistym. Aktywizowanie osób starszych we wszystkich sferach życia zasługuje na uznanie. Jak dotąd żadna inna z form mobilizowania ich do działania nie sprawdziła się tak znakomicie jak uniwersytety, dzięki którym osoby aktywne, poszukujące nowych wyzwań, zdobywają wiedzę, rozwijają się intelektualnie, są pełne optymizmu i radości życia - mówił starosta. fot. DDK