Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Inauguracja roku szkolnego w powiecie dąbrowskim

Inauguracja roku szkolnego w powiecie dąbrowskim

Inauguracja roku szkolnego w powiecie dąbrowskim

W czterech szkołach ponadgimnazjalnych powiatu dąbrowskiego rozpoczęła się inauguracja roku szkolnego 2005/2006. W nowym roku szkolnym, w szkołach prowadzonych przez powiat, edukację rozpoczęło ponad 820 uczniów klas pierwszych 
Ogółem uczęszczać będzie do placówek oświatowych powiatu ponad 2500 młodzieży. W ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej uczyć się będzie ogółem 563 uczniów, w ZSP Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej 927 uczniów, w ZSP w Brniu 364 uczniów, natomiast w ZSP w Szczucinie 693 uczniów. W nowym roku utworzono 2 nowe kierunki kształcenia w ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – kierunek informatyki oraz w ZSP w Szczucinie – liceum uzupełniające dla dorosłych. W przesłanych pozdrowieniach do szkół ponadgimnazjalnych powiatu dąbrowskiego, Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski życzył wszystkim uczniom zdobycia gruntownego wykształcenia, które będzie podstawą do dalszego kształcenia na wyższych uczelniach. Starosta przypomniał również o inwestycjach, które są lub będą wykonywane w szkołach, m.in. budowie sali gimnastycznej przy ZSP Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, termomodernizacje ZSP Nr 1 i Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej czy budowa kotłowni gazowej w budynku ZSP w Brniu. Inwestycje te wykonywane są ze środków samorządu powiatowego i ze środków funduszy europejskich. „Czynimy to aby jakość i skuteczność nauczania w naszych szkołach była lepsza” - mówi Starosta Krzysztof Kaczmarski. 

W czterech szkołach ponadgimnazjalnych powiatu dąbrowskiego rozpoczęła się inauguracja roku szkolnego 2005/2006. W nowym roku szkolnym, w szkołach prowadzonych przez powiat, edukację rozpoczęło ponad 820 uczniów klas pierwszych  Ogółem uczęszczać będzie do placówek oświatowych powiatu ponad 2500 młodzieży. W ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej uczyć się będzie ogółem 563 uczniów, w ZSP Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej 927 uczniów, w ZSP w Brniu 364 uczniów, natomiast w ZSP w Szczucinie 693 uczniów. W nowym roku utworzono 2 nowe kierunki kształcenia w ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – kierunek informatyki oraz w ZSP w Szczucinie – liceum uzupełniające dla dorosłych. W przesłanych pozdrowieniach do szkół ponadgimnazjalnych powiatu dąbrowskiego, Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski życzył wszystkim uczniom zdobycia gruntownego wykształcenia, które będzie podstawą do dalszego kształcenia na wyższych uczelniach. Starosta przypomniał również o inwestycjach, które są lub będą wykonywane w szkołach, m.in. budowie sali gimnastycznej przy ZSP Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, termomodernizacje ZSP Nr 1 i Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej czy budowa kotłowni gazowej w budynku ZSP w Brniu. Inwestycje te wykonywane są ze środków samorządu powiatowego i ze środków funduszy europejskich. „Czynimy to aby jakość i skuteczność nauczania w naszych szkołach była lepsza” - mówi Starosta Krzysztof Kaczmarski.