Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Inauguracja roku szkolnego w Powiecie Dąbrowskim

Inauguracja roku szkolnego w Powiecie Dąbrowskim

Inauguracja roku szkolnego w Powiecie Dąbrowskim

W czterech szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu dąbrowskiego rozpoczęła się inauguracja roku szkolnego 2006/2007. W nowym roku szkolnym, w szkołach ponadgimnazjalnych, edukację rozpoczęło 2533 uczniów, tyle samo co w roku ubiegłym.

W ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej uczyć się będzie ogółem 611 uczniów, w ZSP Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej 957 uczniów, w ZSP w Brniu 329 uczniów, natomiast w ZSP w Szczucinie 636 uczniów.
W tym roku szkolnym w ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej uruchomione zostały nowe oddziały z poszerzonymi przedmiotami: biologii, geografii, języka angielskiego i chemii. W ZSP Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej uruchomiono oddział w LO z rozszerzonymi przedmiotami: język polski i język angielski z elementami dziennikarstwa. W ZSP w Szczucinie uruchomione zostały nowe zawody i profile: technik teleinformatyk i profil ekonomiczno – administracyjny w LP. „Nowy rok szkolny rozpoczynamy w nastroju optymizmu. Realizujemy inwestycje w szkołach, które przyczyną się do poprawy warunków nauczania. Zakończyliśmy budowę sali gimnastycznej wraz z pięcioma salami dydaktycznymi w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, wykonujemy termomodernizacje ZSP Nr 1, Nr 2 a także wymianę kotłowni w ZSP w Brniu. W ZSP w Szczucinie wykonywana jest nadbudowa budynku szkoły. Wkrótce ogłosimy przetarg na wykonanie termomodernizacji budynku, w którym mieszczą się internat ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Powiatowy Urząd Pracy, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna oraz budynku Domu Dziecka" – mówi Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski.
W szkołach Powiatu dąbrowskiego mamy coraz więcej nauczycieli dyplomowanych i mianowanych. Na 158 pedagogów – 77 to nauczyciele dyplomowani. Rokuje to osiągnięciem wysokich wyników nauczania.

W czterech szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu dąbrowskiego rozpoczęła się inauguracja roku szkolnego 2006/2007. W nowym roku szkolnym, w szkołach ponadgimnazjalnych, edukację rozpoczęło 2533 uczniów, tyle samo co w roku ubiegłym. W ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej uczyć się będzie ogółem 611 uczniów, w ZSP Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej 957 uczniów, w ZSP w Brniu 329 uczniów, natomiast w ZSP w Szczucinie 636 uczniów.W tym roku szkolnym w ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej uruchomione zostały nowe oddziały z poszerzonymi przedmiotami: biologii, geografii, języka angielskiego i chemii. W ZSP Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej uruchomiono oddział w LO z rozszerzonymi przedmiotami: język polski i język angielski z elementami dziennikarstwa. W ZSP w Szczucinie uruchomione zostały nowe zawody i profile: technik teleinformatyk i profil ekonomiczno – administracyjny w LP. „Nowy rok szkolny rozpoczynamy w nastroju optymizmu. Realizujemy inwestycje w szkołach, które przyczyną się do poprawy warunków nauczania. Zakończyliśmy budowę sali gimnastycznej wraz z pięcioma salami dydaktycznymi w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, wykonujemy termomodernizacje ZSP Nr 1, Nr 2 a także wymianę kotłowni w ZSP w Brniu. W ZSP w Szczucinie wykonywana jest nadbudowa budynku szkoły. Wkrótce ogłosimy przetarg na wykonanie termomodernizacji budynku, w którym mieszczą się internat ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Powiatowy Urząd Pracy, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna oraz budynku Domu Dziecka" – mówi Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski.W szkołach Powiatu dąbrowskiego mamy coraz więcej nauczycieli dyplomowanych i mianowanych. Na 158 pedagogów – 77 to nauczyciele dyplomowani. Rokuje to osiągnięciem wysokich wyników nauczania.