Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Inauguracja XVI Światowego Forum Mediów Polonijnych

Inauguracja XVI Światowego Forum Mediów Polonijnych

Inauguracja XVI Światowego Forum Mediów Polonijnych

Dziś Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski uczestniczył w inauguracji XVI Światowego Forum Mediów Polonijnych. Uroczystego otwarcia dokonała Wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, Posłowie Sejmu RP, Urszula Augustyn, Jacek Pilch, Wiesław Woda.

Organizatorem Forum jest stowarzyszenie Małopolskie Forum Współpracy z Polonią. A w tym roku Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego przyjęło funkcję Patrona i Współorganizatora Forum. Tematem wiodącym w 2008 r. będzie „Gospodarka, kultura, turystyka – szanse Małopolski'2008".

Idea światowych spotkań mediów polonijnych zrodziła się w Tarnowie i tradycyjnie Forum rozpoczyna się w tym mieście, by następnie wędrować w różne regiony Polski, skutecznie je promując w Europie i świecie. Decyzją organizatorów Forum oraz władz miasta i regionu, Forum'2008 realizowane będzie pod hasłem „powroty do źródeł Forum – do Tarnowa i Małopolski – jako centrum mediów polonijnych dla dziennikarzy polskich pracujących za granicą".
Program Forum tworzony wspólnie z władzami samorządowymi Tarnowa i woj. małopolskiego realizowany będzie w Tarnowie i wielu miejscowościach regionu. Uczestnicy Forum odwiedzą m.in. Kraków, Nowy Sącz, Wieliczkę, Dąbrowę Tarnowską i miejscowości Powiśla Dąbrowskiego, Brzesko, a w cyklu „urok małych miasteczek" zaprezentuje się Zakliczyn, Ciężkowice, Tuchów. Światowe Forum chce pokazać uczestnikom, a za ich pośrednictwem Polonii rozsianej po świecie – bogatą kulturę i historię oraz potencjał rozwojowy Tarnowa i regionów Małopolski.

Organizacja tej imprezy w Powiecie Dąbrowskim przypada na dzień 12 września 2008r. Samorządy powiatu przygotowały bogaty program pobytu dla dziennikarzy, który rozpocznie się od wizyty w Malowanej Wsi Zalipie. Następnie zaproszeni goście odwiedzą Gminę Gręboszów, Bolesław, Mędrzechów i udadzą się do zabytkowego zespołu dworsko – parkowego w Brniu, gdzie odbędzie się spotkanie z władzami samorządów powiatowego i gminnych, prezentacja walorów kulturowych, turystycznych i gospodarczych powiatu i gmin oraz konferencja prasowa. Dziennikarze zostaną również zapoznani z działalnością nowoutworzonego Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Dziennikarze Polonijni odwiedzą także Gminę Szczucin i znajdujące się tam Muzeum Drogownictwa, a także Gminę Radgoszcz, gdzie spotkają się z Galicyjskimi Gospodarstwami Agroturystycznymi. Wieczór integracyjny spędzą w Gminie Dąbrowa Tarnowska, gdzie zobaczą m.in. Synagogę.

Dziś Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski uczestniczył w inauguracji XVI Światowego Forum Mediów Polonijnych. Uroczystego otwarcia dokonała Wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, Posłowie Sejmu RP, Urszula Augustyn, Jacek Pilch, Wiesław Woda. Organizatorem Forum jest stowarzyszenie Małopolskie Forum Współpracy z Polonią. A w tym roku Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego przyjęło funkcję Patrona i Współorganizatora Forum. Tematem wiodącym w 2008 r. będzie „Gospodarka, kultura, turystyka – szanse Małopolski'2008". Idea światowych spotkań mediów polonijnych zrodziła się w Tarnowie i tradycyjnie Forum rozpoczyna się w tym mieście, by następnie wędrować w różne regiony Polski, skutecznie je promując w Europie i świecie. Decyzją organizatorów Forum oraz władz miasta i regionu, Forum'2008 realizowane będzie pod hasłem „powroty do źródeł Forum – do Tarnowa i Małopolski – jako centrum mediów polonijnych dla dziennikarzy polskich pracujących za granicą".Program Forum tworzony wspólnie z władzami samorządowymi Tarnowa i woj. małopolskiego realizowany będzie w Tarnowie i wielu miejscowościach regionu. Uczestnicy Forum odwiedzą m.in. Kraków, Nowy Sącz, Wieliczkę, Dąbrowę Tarnowską i miejscowości Powiśla Dąbrowskiego, Brzesko, a w cyklu „urok małych miasteczek" zaprezentuje się Zakliczyn, Ciężkowice, Tuchów. Światowe Forum chce pokazać uczestnikom, a za ich pośrednictwem Polonii rozsianej po świecie – bogatą kulturę i historię oraz potencjał rozwojowy Tarnowa i regionów Małopolski. Organizacja tej imprezy w Powiecie Dąbrowskim przypada na dzień 12 września 2008r. Samorządy powiatu przygotowały bogaty program pobytu dla dziennikarzy, który rozpocznie się od wizyty w Malowanej Wsi Zalipie. Następnie zaproszeni goście odwiedzą Gminę Gręboszów, Bolesław, Mędrzechów i udadzą się do zabytkowego zespołu dworsko – parkowego w Brniu, gdzie odbędzie się spotkanie z władzami samorządów powiatowego i gminnych, prezentacja walorów kulturowych, turystycznych i gospodarczych powiatu i gmin oraz konferencja prasowa. Dziennikarze zostaną również zapoznani z działalnością nowoutworzonego Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Dziennikarze Polonijni odwiedzą także Gminę Szczucin i znajdujące się tam Muzeum Drogownictwa, a także Gminę Radgoszcz, gdzie spotkają się z Galicyjskimi Gospodarstwami Agroturystycznymi. Wieczór integracyjny spędzą w Gminie Dąbrowa Tarnowska, gdzie zobaczą m.in. Synagogę.