Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W dniu 7 marca 2008r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Obrady prowadził Przewodniczący Rady - Wicestarosta Dąbrowski Pan Tadeusz Kwiatkowski.

Głównym punktem posiedzenia była informacja Komendanta Powiatowego Policji o zdarzeniach drogowych w latach 2005 do 2007 z uwzględnieniem miejsc szczególnego występowania zdarzeń, opracowana przez Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Pana Marka Banasia oraz St. Aspiranta Pana Jarosława Kmiecia. Z przedstawionej analizy wynika, że po dobrych wynikach 2006 roku, w 2007 roku na terenie Powiatu Dąbrowskiego nastąpił znaczny wzrost liczby wypadków i kolizji drogowych. Z czego 42% zdarzeń miało miejsce na drodze krajowej nr 73, 8% na drogach wojewódzkich, a pozostałe 50% na drogach gminnych i powiatowych. Ogółem w Powiecie Dąbrowskim, w wypadkach drogowych zginęło 7 osób, w tym 5 w gminie Szczucin. Najniebezpieczniejszymi miesiącami okazały się: lipiec, wrzesień i listopad, natomiast spośród dni tygodnia: piątek i poniedziałek.

Przewodniczący zapoznał Radę, z planami poprawienia bezpieczeństwa na drogach powiatowych, m. in. poprzez przebudowę skrzyżowań na skrzyżowania typu „rondo" w miejscowościach Żelichów, Swarzów, Lipiny i Radgoszcz; zamontowania dodatkowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Żabieńskiej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz dodatkowych oznakowań, szczególnie w miejscach wzmożonego ruchu pieszych, które zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców.

Rada postanowiła też m. in. wystąpić do Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej i Zarządu Drogowego o prawidłowe oznakowanie przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Sucharskiego i Grunwaldzkiej w Dąbrowie Tarnowskiej a także rozpoznać możliwości wyznaczenia ścieżek rowerowych wzdłuż głównych drogowych szlaków komunikacyjnych powiatu. Ponadto przyjęto plan pracy Rady na 2008 rok.

W dniu 7 marca 2008r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Obrady prowadził Przewodniczący Rady - Wicestarosta Dąbrowski Pan Tadeusz Kwiatkowski. Głównym punktem posiedzenia była informacja Komendanta Powiatowego Policji o zdarzeniach drogowych w latach 2005 do 2007 z uwzględnieniem miejsc szczególnego występowania zdarzeń, opracowana przez Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Pana Marka Banasia oraz St. Aspiranta Pana Jarosława Kmiecia. Z przedstawionej analizy wynika, że po dobrych wynikach 2006 roku, w 2007 roku na terenie Powiatu Dąbrowskiego nastąpił znaczny wzrost liczby wypadków i kolizji drogowych. Z czego 42% zdarzeń miało miejsce na drodze krajowej nr 73, 8% na drogach wojewódzkich, a pozostałe 50% na drogach gminnych i powiatowych. Ogółem w Powiecie Dąbrowskim, w wypadkach drogowych zginęło 7 osób, w tym 5 w gminie Szczucin. Najniebezpieczniejszymi miesiącami okazały się: lipiec, wrzesień i listopad, natomiast spośród dni tygodnia: piątek i poniedziałek. Przewodniczący zapoznał Radę, z planami poprawienia bezpieczeństwa na drogach powiatowych, m. in. poprzez przebudowę skrzyżowań na skrzyżowania typu „rondo" w miejscowościach Żelichów, Swarzów, Lipiny i Radgoszcz; zamontowania dodatkowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Żabieńskiej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz dodatkowych oznakowań, szczególnie w miejscach wzmożonego ruchu pieszych, które zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców. Rada postanowiła też m. in. wystąpić do Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej i Zarządu Drogowego o prawidłowe oznakowanie przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Sucharskiego i Grunwaldzkiej w Dąbrowie Tarnowskiej a także rozpoznać możliwości wyznaczenia ścieżek rowerowych wzdłuż głównych drogowych szlaków komunikacyjnych powiatu. Ponadto przyjęto plan pracy Rady na 2008 rok.