1. Inauguracyjne spotkanie Młodzieżowego Zespołu Doradczego Starosty Dąbrowskiego

Inauguracyjne spotkanie Młodzieżowego Zespołu Doradczego Starosty Dąbrowskiego

Omawiane będą wtedy następujące tematy:
- zaopiniowanie Powiatowego Programu wspierania uczniów uzdolnionych,

W dniu 5 września br. na zaproszenie Starosty Dąbrowskiego, na swym inauguracyjnym posiedzeniu, zebrał się Młodzieżowy Zespół Doradczy Starosty Dąbrowskiego. W skład Zespołu wchodzą przedstawiciele samorządów uczniowskich wszystkich Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Dąbrowskiego, członkowie Powiatowego Przedstawicielstwa Młodzieży Powiatu Dąbrowskiego wyłonieni w ramach projektu „Młoda Małopolska" oraz przedstawiciele projektu „Sejmik Młodzieżowy Powiatu Dąbrowskiego" zorganizowanego przez ZSP Nr 2 w ub. roku szkolnym. W spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele – opiekunowie uczniowskich samorządów w Gimnazjach. Tematem pierwszego spotkania Zespołu, było zapoznanie uczniów z zadaniami tworzonego „Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu" oraz wypracowanie dalszej formuły funkcjonowania Zespołu.Na spotkaniu uzgodniono, że posiedzenia Zespołu odbywać się będą co dwa miesiące oraz przedstawione zostały wstępne tematy na kolejne zebranie, które odbędzie się w drugiej połowie października. Omawiane będą wtedy następujące tematy:- wnioski i opinie z uczestnictwa w warsztatach tematycznych organizowanych przez Urząd Marszałkowski dla Powiatowych Przedstawicieli Młodzieży. Nasz Powiat w warsztatach reprezentować będą: Iga Pikul z ZSP Nr 1 i Jakub Warzecha z ZSP w Szczucinie,- wnioski i opinie zebrane przez uczestników Zespołu dotyczące zakresu zadań proponowanych do realizacji przez Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu,- zaopiniowanie Powiatowego Programu wspierania uczniów uzdolnionych,- zaopiniowanie założeń do projektu edukacyjnego, mającego charakter konkursu, skierowanego do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a wstępnie zatytułowanego „Nieznana historia Powiatu Dąbrowskiego".- opracowanie form i tematyki międzynarodowej wymiany młodzieży Powiatu Dąbrowskiego z młodzieżą z Węgier i Słowacji, Na zakończenie Starosta Dąbrowski Pan Wiesław Krajewski zaprosił członków Zespołu Doradczego do uczestnictwa w Światowym Forum Mediów Polonijnych, które w dniu 12 września br. odbędzie się na terenie Powiatu Dąbrowskiego.