Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Infolinia w sprawie koronawirusa dla osób głuchych

Infolinia w sprawie koronawirusa dla osób głuchych

Infolinia w sprawie koronawirusa dla osób głuchych

Program Dostępność Plus jest pierwszym i kompleksowym ujęciem tematyki dostępności w Polsce. Program ten ma na celu zapewnienie swobodnego dostępu do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym osób o szczególnych potrzebach.

W ramach niniejszego Programu Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza i Polski Związek Głuchych, przy wsparciu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, uruchomili wideoinfolinię dla osób głuchych potrzebujących informacji w związku z epidemią Covid-19. Narzędzie działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Wszystko po to, by osoby głuche, na równi z pozostałymi obywatelami, miały stały dostęp do wsparcia i pomocy.

Jeżeli osoba głucha chce umówić e-wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, wezwać pogotowie, zadzwonić na infolinię NFZ uzyskać informacje na temat kwarantanny z tłumaczami może się połączyć za pośrednictwem następujących narzędzi:

  • komunikator Messenger: bezpośrednio ze strony fb koronawiruspjm
  • komunikator skype login: Koronawirus-Tłumacz PJM
  • komunikator IMO, który umożliwia połączenia na komputerze: nr  609 939 546
  • aplikacja tłumacz on-line języka migowego.

Z infolinii, oprócz osób z wadą słuchu, skorzystać mogą placówki służby zdrowia, służby ratownictwa medycznego. Ułatwi to przeprowadzenie wywiadów lekarskich z pacjentami, przyśpieszy ewentualną diagnozę i leczenie.

Koordynator ds. dostępności

Program Dostępność Plus jest pierwszym i kompleksowym ujęciem tematyki dostępności w Polsce. Program ten ma na celu zapewnienie swobodnego dostępu do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym osób o szczególnych potrzebach. W ramach niniejszego Programu Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza i Polski Związek Głuchych, przy wsparciu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, uruchomili wideoinfolinię dla osób głuchych potrzebujących informacji w związku z epidemią Covid-19. Narzędzie działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Wszystko po to, by osoby głuche, na równi z pozostałymi obywatelami, miały stały dostęp do wsparcia i pomocy. Jeżeli osoba głucha chce umówić e-wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, wezwać pogotowie, zadzwonić na infolinię NFZ uzyskać informacje na temat kwarantanny z tłumaczami może się połączyć za pośrednictwem następujących narzędzi: komunikator Messenger: bezpośrednio ze strony fb koronawiruspjm komunikator skype login: Koronawirus-Tłumacz PJM komunikator IMO, który umożliwia połączenia na komputerze: nr  609 939 546 aplikacja tłumacz on-line języka migowego. Z infolinii, oprócz osób z wadą słuchu, skorzystać mogą placówki służby zdrowia, służby ratownictwa medycznego. Ułatwi to przeprowadzenie wywiadów lekarskich z pacjentami, przyśpieszy ewentualną diagnozę i leczenie. Koordynator ds. dostępności