1. Informacja dotycząca rejestracji/wyrejestrowania pojazdów

Informacja dotycząca rejestracji/wyrejestrowania pojazdów

Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej uprzejmie informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 31 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wydłużono do 180 dni (licząc od dnia 2 marca bieżącego roku) obowiązujące terminy dotyczące rejestracji/wyrejestrowania pojazdów oraz zgłoszeń nabycia/zbycia pojazdów. Z uwagi na ochronę zdrowia interesantów, przyjmowane są tylko kompletne wnioski wraz z numerem telefonu i niezbędnymi załącznikami, dowodami wpłat i tablicami rejestracyjnymi dla pojazdów sprowadzonych z zagranicy i nowych - dotychczas nie rejestrowanych. Pełna lista usług wraz z wymaganymi wnioskami i załącznikami, a także wysokościami należnych opłat znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej w zakładce: transport i komunikacja. Link: https://bip.malopolska.pl/spdabrowatarnowska,m,259528,gdzie-i-jak-zalatwic-sprawy.html W związku z ograniczoną ilością pracowników obsługi do dnia 14 kwietnia 2020 roku nie będą wydawane stałe dowody rejestracyjne. Pracownicy Wydziału Komunikacji i Transportu telefonicznie informują składających wnioski o załatwieniu sprawy i możliwości odbioru gotowych dokumentów.