Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Informacja o niebezpiecznym zjawisku -wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Informacja o niebezpiecznym zjawisku -wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Informacja o niebezpiecznym zjawisku -wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Krakowie wydało ostrzeżenie hydrologiczne o wezbraniach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych (2 stopień zagrożenia):

  • Obszar: zlewnia Dunajca, Szreniawy  (małopolskie)
  • Ważność: od godz. 8:44 dnia 14 października 2020 r. do godz. 8:00 dnia 15 października 2020 r.
  • Przebieg: W wyniku spływu wód opadowych w zlewni Dunajca (zwłaszcza w środkowym oraz dolnym biegu) spodziewany jest wzrost poziomu wody w strefie stanów wysokich, z przekroczeniem stanów ostrzegawczych w kolejnych profilach wodowskazowych. Na Szreniawie poziom wody podniesie się powyżej stanu alarmowego.
  • Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%
  • Uwagi: W sytuacji istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska ostrzeżenie może ulec zmianie.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Dąbrowie Tarnowskiej

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Krakowie wydało ostrzeżenie hydrologiczne o wezbraniach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych (2 stopień zagrożenia): Obszar: zlewnia Dunajca, Szreniawy  (małopolskie) Ważność: od godz. 8:44 dnia 14 października 2020 r. do godz. 8:00 dnia 15 października 2020 r. Przebieg: W wyniku spływu wód opadowych w zlewni Dunajca (zwłaszcza w środkowym oraz dolnym biegu) spodziewany jest wzrost poziomu wody w strefie stanów wysokich, z przekroczeniem stanów ostrzegawczych w kolejnych profilach wodowskazowych. Na Szreniawie poziom wody podniesie się powyżej stanu alarmowego. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90% Uwagi: W sytuacji istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska ostrzeżenie może ulec zmianie. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Dąbrowie Tarnowskiej
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG