Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Informacja Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego o sytuacji powodziowej na terenie Powiatu Dąbrowskiego

Informacja Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego o sytuacji powodziowej na terenie Powiatu Dąbrowskiego

Informacja Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego o sytuacji powodziowej na terenie Powiatu Dąbrowskiego

Na terenie Powiatu Dąbrowskiego nadal trwa akcja ratownicza. Najgorsza sytuacja występuje w Gminie Radgoszcz, gdzie poszkodowanych jest około 800 gospodarstw. Ewakuowano 120 osób, 50 szt. bydła i inne zwierzęta gospodarskie. Obecnie trwa akcja zabezpieczenia posesji i mienia. Mieszkańcom zagrożonych posesji zorganizowano schronienie. W miejscowościach Zarzecze Duże, Małec i Łęg zniszczone jest 100% upraw. Sytuacja stabilizuje się w centrum Radgoszczy.

Na terenie Gminy Dąbrowa Tarnowska ewakuowano mieszkańców z miejscowości Smęgorzów i Sutków. Obecnie trwa zabezpieczanie rozmytych dróg gminnych oraz zabezpieczenie mostu na ul. Nowej w Dąbrowie Tarnowskiej, który uległ uszkodzeniu. Woda na rzece Breń opada.

Na terenie Gminy Szczucin woda przelewa się przez koronę wału na rzece Upust, co spowodowało zalanie miejscowości Suchy Grunt, Zabrnie i Brzezówka. Zalana jest również miejscowość Radwan. Stan wody na rzece Breń wzrasta. Podtopionych jest około 220 gospodarstw. Prowadzone są działania ewakuacyjne ludności. Rozwinięto punkt przyjęcia w Szczucinie.

Na terenie Gminy Olesno najbardziej ucierpiały miejscowości Swarów, Podborze i Dąbrówki Breńskie. Obecnie zalanych i podtopionych jest około 150 gospodarstw. Nadal utrzymuje się wysoki stan wody na rzece Breń. Wzrasta pozom rzeki Żabnica i Olesieńka. W miejscowości Dąbrówka Breńska na rzece Żabnica woda przelewa się przy przepompowni przez koronę wału. Ponadto występuje przeciek wody przez rozmokły wał. Ze względu na duże rozlewisko wody występują trudności w podejmowaniu działań.

Na terenie Gminy Mędrzechów podtopionych jest 6 gospodarstw. Ewakuację zwierząt przeprowadzono w jednym gospodarstwie.

Na terenie Gminy Gręboszów nastąpiło podtopienie gospodarstw w miejscowości Borusowa. Na Kanale Hubenickim przystąpiono do przepompowywania wody. Podtopionych jest około 30 gospodarstw.

Na terenie Gminy Bolesław wystąpiły również podtopienia w kilku gospodarstwach.

Informacja na podstawie danych z Gminnych Centrów Zarządzania Kryzysowego z godz. 18.00

PCZK

Na terenie Powiatu Dąbrowskiego nadal trwa akcja ratownicza. Najgorsza sytuacja występuje w Gminie Radgoszcz, gdzie poszkodowanych jest około 800 gospodarstw. Ewakuowano 120 osób, 50 szt. bydła i inne zwierzęta gospodarskie. Obecnie trwa akcja zabezpieczenia posesji i mienia. Mieszkańcom zagrożonych posesji zorganizowano schronienie. W miejscowościach Zarzecze Duże, Małec i Łęg zniszczone jest 100% upraw. Sytuacja stabilizuje się w centrum Radgoszczy. Na terenie Gminy Dąbrowa Tarnowska ewakuowano mieszkańców z miejscowości Smęgorzów i Sutków. Obecnie trwa zabezpieczanie rozmytych dróg gminnych oraz zabezpieczenie mostu na ul. Nowej w Dąbrowie Tarnowskiej, który uległ uszkodzeniu. Woda na rzece Breń opada. Na terenie Gminy Szczucin woda przelewa się przez koronę wału na rzece Upust, co spowodowało zalanie miejscowości Suchy Grunt, Zabrnie i Brzezówka. Zalana jest również miejscowość Radwan. Stan wody na rzece Breń wzrasta. Podtopionych jest około 220 gospodarstw. Prowadzone są działania ewakuacyjne ludności. Rozwinięto punkt przyjęcia w Szczucinie. Na terenie Gminy Olesno najbardziej ucierpiały miejscowości Swarów, Podborze i Dąbrówki Breńskie. Obecnie zalanych i podtopionych jest około 150 gospodarstw. Nadal utrzymuje się wysoki stan wody na rzece Breń. Wzrasta pozom rzeki Żabnica i Olesieńka. W miejscowości Dąbrówka Breńska na rzece Żabnica woda przelewa się przy przepompowni przez koronę wału. Ponadto występuje przeciek wody przez rozmokły wał. Ze względu na duże rozlewisko wody występują trudności w podejmowaniu działań. Na terenie Gminy Mędrzechów podtopionych jest 6 gospodarstw. Ewakuację zwierząt przeprowadzono w jednym gospodarstwie. Na terenie Gminy Gręboszów nastąpiło podtopienie gospodarstw w miejscowości Borusowa. Na Kanale Hubenickim przystąpiono do przepompowywania wody. Podtopionych jest około 30 gospodarstw. Na terenie Gminy Bolesław wystąpiły również podtopienia w kilku gospodarstwach. Informacja na podstawie danych z Gminnych Centrów Zarządzania Kryzysowego z godz. 18.00 PCZK