Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Integracyjny dzień osób niepełnosprawnych z powiatu dąbrowskiego

Integracyjny dzień osób niepełnosprawnych z powiatu dąbrowskiego

Integracyjny dzień osób niepełnosprawnych z powiatu dąbrowskiego

10 maja br. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy oraz Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Kupieninie wraz z kadrą wzięli udział w integracyjnym seansie filmowym w kinie „Marzenie" w Tarnowie. Seans zorganizowany został przez Urząd Miasta Tarnowa z racji obchodów Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych.

Film jaki uczestnicy mieli możliwość obejrzeć to „Bogowie Egiptu" w reżyserii Alexa Proyasa. Film opowiada o Secie, bezwzględnym bógu ciemności, który siłą i podstępem przejmuje egipski tron. Faraon ginie, kapłani są bezsilni, a zwykli ludzie stają się niewolnikami. Tylko garstka buntowników stawia czoła uzurpatorowi, by ocalić imperium. Na ich czele staje bohaterski śmiertelnik Bek, który z pomocą potężnego i miłosiernego boga Horusa wyrusza w zaświaty i do samych niebios, by tam odnaleźć i pokonać Seta i jego hordy. Tak rozpoczyna się pełna niezwykłych przygód, magii i poświęceń krucjata śmiertelnika i boga w obronie naszego świata.

files/aktualnosci/2016/05_maj/13_Integracyjny_dzien_osob_niepelnosprawnych_z_naszego_powiatu/DSCF6655.JPG

Po zakończonym seansie wszyscy jednogłośnie uznali, że warto było wybrać się do kina i obejrzeć film akcji oparty na humorze, dynamizmie i widowisku. Widz oglądając film był ciągle angażowany w przygodę i na nudę narzekać nie mógł. W filmie naprawdę dzieje się bardzo dużo i dzięki temu seans minął lekko i przyjemnie.

files/aktualnosci/2016/05_maj/13_Integracyjny_dzien_osob_niepelnosprawnych_z_naszego_powiatu/DSC01458s.jpg

Z kolei Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy również 10 maja 2016 roku zwiedzili wystawę „Cały czas w pracy" prezentowaną w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie, będącym miejską instytucją kultury działającą w obecnym kształcie od 1996 roku. W oparciu o program Galerii, realizowane są zajęcia edukacyjne, przybliżające świat sztuki młodym i dorosłym widzom. Edukacyjną inicjatywą Galerii jest Alfabet polski – rodzaj archiwum, oparty na spotkaniach z najciekawszymi artystami młodego pokolenia. Galeria prowadzi również programy badawcze odnoszące się do tożsamości miasta i dziedzictwa kultury współczesnej.

files/aktualnosci/2016/05_maj/13_Integracyjny_dzien_osob_niepelnosprawnych_z_naszego_powiatu/DSC01477s.jpg

Tego samego dnia Uczestnicy ŚDS w Dąbrowicy mieli możliwość zwiedzenia kulis Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie. Zwiedzając teatr od kulis Uczestnicy mogli poznać miejsca dostępne tylko dla aktorów, inspicjentów, czy obsługi technicznej. Posłuchać i podpatrzeć jak powstają spektakle teatralne.

MG/PCPR

10 maja br. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy oraz Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Kupieninie wraz z kadrą wzięli udział w integracyjnym seansie filmowym w kinie „Marzenie" w Tarnowie. Seans zorganizowany został przez Urząd Miasta Tarnowa z racji obchodów Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych. Film jaki uczestnicy mieli możliwość obejrzeć to „Bogowie Egiptu" w reżyserii Alexa Proyasa. Film opowiada o Secie, bezwzględnym bógu ciemności, który siłą i podstępem przejmuje egipski tron. Faraon ginie, kapłani są bezsilni, a zwykli ludzie stają się niewolnikami. Tylko garstka buntowników stawia czoła uzurpatorowi, by ocalić imperium. Na ich czele staje bohaterski śmiertelnik Bek, który z pomocą potężnego i miłosiernego boga Horusa wyrusza w zaświaty i do samych niebios, by tam odnaleźć i pokonać Seta i jego hordy. Tak rozpoczyna się pełna niezwykłych przygód, magii i poświęceń krucjata śmiertelnika i boga w obronie naszego świata. Po zakończonym seansie wszyscy jednogłośnie uznali, że warto było wybrać się do kina i obejrzeć film akcji oparty na humorze, dynamizmie i widowisku. Widz oglądając film był ciągle angażowany w przygodę i na nudę narzekać nie mógł. W filmie naprawdę dzieje się bardzo dużo i dzięki temu seans minął lekko i przyjemnie. Z kolei Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy również 10 maja 2016 roku zwiedzili wystawę „Cały czas w pracy" prezentowaną w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie, będącym miejską instytucją kultury działającą w obecnym kształcie od 1996 roku. W oparciu o program Galerii, realizowane są zajęcia edukacyjne, przybliżające świat sztuki młodym i dorosłym widzom. Edukacyjną inicjatywą Galerii jest Alfabet polski – rodzaj archiwum, oparty na spotkaniach z najciekawszymi artystami młodego pokolenia. Galeria prowadzi również programy badawcze odnoszące się do tożsamości miasta i dziedzictwa kultury współczesnej. Tego samego dnia Uczestnicy ŚDS w Dąbrowicy mieli możliwość zwiedzenia kulis Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie. Zwiedzając teatr od kulis Uczestnicy mogli poznać miejsca dostępne tylko dla aktorów, inspicjentów, czy obsługi technicznej. Posłuchać i podpatrzeć jak powstają spektakle teatralne. MG/PCPR