Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Inwestycje 2005

Inwestycje 2005

Inwestycje 2005

Największa w Małopolsce inwestycja najbliższych lat - zaraz po budowie Opery Krakowskiej - będzie realizowana w Tarnowie. To ośrodek onkologii z zakładem radioterapii przy szpitalu św. Łukasza. Cała inwestycja będzie kosztować blisko 40 mln zł. Budowa rozpocznie się w przyszłym roku. W 2005 będzie do dyspozycji 10 mln zł, a w 2006 roku 12 mln zł.

Wtedy zakończony zostanie stan surowy inwestycji - zapowiada Krystyna Broda, radna wojewódzka. Budowa tarnowskiego ośrodka onkologicznego w następnych latach ma być również finansowana ze środków unijnych.

Ale ośrodek to nie jedyna inwestycja, której możemy się spodziewać w regionie tarnowskim. W budżecie Małopolski znajdą się również pieniądze na meliorację w powiecie Dąbrowa Tarnowska. W 2005 roku zostanie wykonana dokumentacja techniczna. Ma zostać wykonany również remont bardzo zniszczonej drogi 768 z Koszyc do Szczurowej.
Budżet województwa Małopolskiego na 2005 rok ma być rekordowy pod względem inwestycji. Samorząd przeznaczy na nie 219 mln zł. (foł)

źródło: RDN-Małopolska

Największa w Małopolsce inwestycja najbliższych lat - zaraz po budowie Opery Krakowskiej - będzie realizowana w Tarnowie. To ośrodek onkologii z zakładem radioterapii przy szpitalu św. Łukasza. Cała inwestycja będzie kosztować blisko 40 mln zł. Budowa rozpocznie się w przyszłym roku. W 2005 będzie do dyspozycji 10 mln zł, a w 2006 roku 12 mln zł. Wtedy zakończony zostanie stan surowy inwestycji - zapowiada Krystyna Broda, radna wojewódzka. Budowa tarnowskiego ośrodka onkologicznego w następnych latach ma być również finansowana ze środków unijnych. Ale ośrodek to nie jedyna inwestycja, której możemy się spodziewać w regionie tarnowskim. W budżecie Małopolski znajdą się również pieniądze na meliorację w powiecie Dąbrowa Tarnowska. W 2005 roku zostanie wykonana dokumentacja techniczna. Ma zostać wykonany również remont bardzo zniszczonej drogi 768 z Koszyc do Szczurowej.Budżet województwa Małopolskiego na 2005 rok ma być rekordowy pod względem inwestycji. Samorząd przeznaczy na nie 219 mln zł. (foł) źródło: RDN-Małopolska