Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Inwestycje drogowe w powiecie dąbrowskim

Inwestycje drogowe w powiecie dąbrowskim

Inwestycje drogowe w powiecie dąbrowskim

Około czterech milionów złotych przeznaczy w tym roku samorząd Powiatu dąbrowskiego na modernizację dróg. Prace zostały zaplanowane we wszystkich gminach.
W sumie nowa nawierzchnia położona zostanie ponad 16 kilometrach dróg. Sporo zostało już wykonane, a reszta prac jest kontynuowana.

Planowane wcześniej wydatki na modernizację podwojono do kwoty około 4 milionów złotych. „Decyzja zapadła po ocenie komisji bezpieczeństwa Rady Powiatu, zasięgnięciu opinii Zarządu Dróg, wreszcie Zarządu Powiatu" – mówi Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski. Remonty prowadzone są na najbardziej zniszczonych odcinkach jezdni, gruntownie, żeby nie trzeba było ich łatać co roku.
W gminach Mędrzechów i Szczucin wyasfaltowano już odcinki o długości około dwóch kilometrów. W tej drugiej gminie, w Zabrniu dodatkowo – za 30 tysięcy zł – wyremontowano most. Do naprawy wytypowano także trzy kilkusetmetrowej długości jezdnie w gminie Gręboszów.

Roboty będą prowadzone także w Dąbrowie Tarnowskiej. Naprawiony zostanie fragment ul. Jagiellońskiej oraz drogi w Szarwarku i Smęgorzowie. Na nawierzchnię czeka jeszcze jezdnia w centrum Olesna, Wielopolu, a także fragment trasy z Zalipia do Samocic.
W gminie Bolesław do wyremontowany zostanie dwustumetrowy kawałek drogi Kozłów Bolesław oraz jezdnia w Toni. W Radgoszczy zmodernizowanie zostanie około dwóch kilometrów dróg. Część remontów oraz budowa nowych chodników sfinansowana zostanie wspólnie z gminami. Tego typu inwestycje kosztować będą około miliona złotych.

Tegoroczne wydatki na inwestycje drogowe sfinansowane zostaną w części z budżetu powiatu oraz z funduszy rządowych w ramach usuwania skutków powodzi, skąd pozyskano ponad 390 tysięcy złotych.

Około czterech milionów złotych przeznaczy w tym roku samorząd Powiatu dąbrowskiego na modernizację dróg. Prace zostały zaplanowane we wszystkich gminach.W sumie nowa nawierzchnia położona zostanie ponad 16 kilometrach dróg. Sporo zostało już wykonane, a reszta prac jest kontynuowana. Planowane wcześniej wydatki na modernizację podwojono do kwoty około 4 milionów złotych. „Decyzja zapadła po ocenie komisji bezpieczeństwa Rady Powiatu, zasięgnięciu opinii Zarządu Dróg, wreszcie Zarządu Powiatu" – mówi Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski. Remonty prowadzone są na najbardziej zniszczonych odcinkach jezdni, gruntownie, żeby nie trzeba było ich łatać co roku.W gminach Mędrzechów i Szczucin wyasfaltowano już odcinki o długości około dwóch kilometrów. W tej drugiej gminie, w Zabrniu dodatkowo – za 30 tysięcy zł – wyremontowano most. Do naprawy wytypowano także trzy kilkusetmetrowej długości jezdnie w gminie Gręboszów. Roboty będą prowadzone także w Dąbrowie Tarnowskiej. Naprawiony zostanie fragment ul. Jagiellońskiej oraz drogi w Szarwarku i Smęgorzowie. Na nawierzchnię czeka jeszcze jezdnia w centrum Olesna, Wielopolu, a także fragment trasy z Zalipia do Samocic.W gminie Bolesław do wyremontowany zostanie dwustumetrowy kawałek drogi Kozłów Bolesław oraz jezdnia w Toni. W Radgoszczy zmodernizowanie zostanie około dwóch kilometrów dróg. Część remontów oraz budowa nowych chodników sfinansowana zostanie wspólnie z gminami. Tego typu inwestycje kosztować będą około miliona złotych. Tegoroczne wydatki na inwestycje drogowe sfinansowane zostaną w części z budżetu powiatu oraz z funduszy rządowych w ramach usuwania skutków powodzi, skąd pozyskano ponad 390 tysięcy złotych.