1. Inwestycje i remonty w PCEiKZ w Szczucinie

Inwestycje i remonty w PCEiKZ w Szczucinie

Wczoraj Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wicestarosta Krzysztof Bryk odbyli wizytę w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, aby zobaczyć wykonane tam inwestycje. W ubiegłym roku zmodernizowano parter budynku i klatki schodowe, wybudowano podjazd dla osób niepełnosprawnych i częściowo wymieniono instalację elektryczną. Natomiast dla uczniów zakupiono blisko 500 sztuk metalowych szafek szkolnych skrytko-ubraniowych. Inwestycje te wyniosły 603 tys. zł i zostały sfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz budżetu Powiatu Dąbrowskiego. Placówka zakupiła również 4 laptopy oraz książki do biblioteki szkolnej za 15 tys. zł. Na ten cel uzyskała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w wysokości 12 tys. zł.