Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Inwestycje na drogach powiatowych

Inwestycje na drogach powiatowych

Inwestycje na drogach powiatowych

Na terenie Powiatu Dąbrowskiego trwa odbudowa dróg zniszczonych w wyniku powodzi jakie miały miejsce w naszym regionie w latach poprzednich. Inwestycje te prowadzone są dzięki uzyskanej w lutym bieżącego roku promesie z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w wysokości 6 mln zł. Była to jedna z najwyższych promes przyznawanych samorządom w województwie małopolskim.

Obecnie zakończono już dwie inwestycje, które dotyczyły drogi 1302K Ujście Jezuickie – Borusowa w miejscowości Ujście Jezuickie, Biskupice, Zawierzbie, Karsy, Borusowa oraz drogi 1320K Gruszów Wielki – Smęgorzów w miejscowości Gruszów Mały, Gruszów Wielki, Smęgorzów.

Prace trwają jeszcze na drodze 1307K Swarzów – Mędrzechów – Delastowice w miejscowości Swarzów, Mędrzechów, Delastowice.

Po przeprowadzonych postępowaniach przetargowych łączna wartość tych zadań wynosi 7,9 mln zł. Dotacja z budżetu państwa to 5,8 mln zł. Udział własny samorządu powiatowego wynosi 2,1 mln zł.

Kolejna droga będzie wykonywana w ramach drugiej promesy, którą otrzymał samorząd powiatowy w dniu 3 lipca br. Dotacja w wysokości 1,1 mln zł przeznaczona jest na odbudowę drogi powiatowej 1310K Samocice – Podlipie – Ćwików – Olesno – Wielopole w miejscowości Ćwików, Podlipie, Kuzie wraz z odbudową przepustów.

Wykonanie tej inwestycji zaplanowano na koniec września br. 

Na terenie Powiatu Dąbrowskiego trwa odbudowa dróg zniszczonych w wyniku powodzi jakie miały miejsce w naszym regionie w latach poprzednich. Inwestycje te prowadzone są dzięki uzyskanej w lutym bieżącego roku promesie z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w wysokości 6 mln zł. Była to jedna z najwyższych promes przyznawanych samorządom w województwie małopolskim. Obecnie zakończono już dwie inwestycje, które dotyczyły drogi 1302K Ujście Jezuickie – Borusowa w miejscowości Ujście Jezuickie, Biskupice, Zawierzbie, Karsy, Borusowa oraz drogi 1320K Gruszów Wielki – Smęgorzów w miejscowości Gruszów Mały, Gruszów Wielki, Smęgorzów. Prace trwają jeszcze na drodze 1307K Swarzów – Mędrzechów – Delastowice w miejscowości Swarzów, Mędrzechów, Delastowice. Po przeprowadzonych postępowaniach przetargowych łączna wartość tych zadań wynosi 7,9 mln zł. Dotacja z budżetu państwa to 5,8 mln zł. Udział własny samorządu powiatowego wynosi 2,1 mln zł. Kolejna droga będzie wykonywana w ramach drugiej promesy, którą otrzymał samorząd powiatowy w dniu 3 lipca br. Dotacja w wysokości 1,1 mln zł przeznaczona jest na odbudowę drogi powiatowej 1310K Samocice – Podlipie – Ćwików – Olesno – Wielopole w miejscowości Ćwików, Podlipie, Kuzie wraz z odbudową przepustów. Wykonanie tej inwestycji zaplanowano na koniec września br. 
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG