Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. IV edycja konkursu "Cudowna moc bukietów"

IV edycja konkursu "Cudowna moc bukietów"

IV edycja konkursu

Według starego zwyczaju 15. sierpnia na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – zwane Świętem Matki Boskiej Zielnej – przygotowywano wiązanki z ziół, kwiatów i owoców. Bukiety zielne poświęcano zaznaczając w ten sposób szacunek dla natury, która żywi, leczy i zachwyca.

Ten piękny polski zwyczaj niesie aktualne treści. Przypomina starszym i uczy młodych, że zioła rosną na łąkach i w ogrodach, a nie na sklepowych półkach. Układanie bukietów jest doświadczeniem artystycznym i botanicznym dostępnym dla każdego. Bajecznie kolorowe, pachnące kompozycje pobudzają wyobraźnię. Jesteśmy też przekonani, że Święto to ma ogromny potencjał promocyjny. Instytut Dziedzictwa ogłasza IV edycję konkursu „Cudowna moc bukietów".
W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy Województwa Małopolskiego bez żadnych ograniczeń wiekowych. Konkurs dotowany jest wieloma cennymi nagrodami, a rozstrzygnięcie będzie miało miejsce 15. sierpnia 2013 r. na scenie głównej usytuowanej przy Małym Rynku w Krakowie. Bukiety konkursowe ocenianie będą w trzech kategoriach: Tradycyjny Bukiet Zielny; Bukiet Miejski oraz Mały Bukiet – konkurs dla dzieci. Instytut Dziedzictwa wraz z Muzeum Farmacji UJ zaprasza również na warsztaty zielarskie.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja na stronach www.instytutdziedzictwa.pl.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.

Według starego zwyczaju 15. sierpnia na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – zwane Świętem Matki Boskiej Zielnej – przygotowywano wiązanki z ziół, kwiatów i owoców. Bukiety zielne poświęcano zaznaczając w ten sposób szacunek dla natury, która żywi, leczy i zachwyca. Ten piękny polski zwyczaj niesie aktualne treści. Przypomina starszym i uczy młodych, że zioła rosną na łąkach i w ogrodach, a nie na sklepowych półkach. Układanie bukietów jest doświadczeniem artystycznym i botanicznym dostępnym dla każdego. Bajecznie kolorowe, pachnące kompozycje pobudzają wyobraźnię. Jesteśmy też przekonani, że Święto to ma ogromny potencjał promocyjny. Instytut Dziedzictwa ogłasza IV edycję konkursu „Cudowna moc bukietów". W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy Województwa Małopolskiego bez żadnych ograniczeń wiekowych. Konkurs dotowany jest wieloma cennymi nagrodami, a rozstrzygnięcie będzie miało miejsce 15. sierpnia 2013 r. na scenie głównej usytuowanej przy Małym Rynku w Krakowie. Bukiety konkursowe ocenianie będą w trzech kategoriach: Tradycyjny Bukiet Zielny; Bukiet Miejski oraz Mały Bukiet – konkurs dla dzieci. Instytut Dziedzictwa wraz z Muzeum Farmacji UJ zaprasza również na warsztaty zielarskie. Szczegółowe informacje oraz rejestracja na stronach www.instytutdziedzictwa.pl. Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.