1. IV edycja konkursu "Jaka jesteś Europo?"

IV edycja konkursu "Jaka jesteś Europo?"

IV edycja konkursu

W Publicznej Szkole Podstawowej nr l im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się IV edycja konkursu pt. "Jaka jesteś Europo? ", który swym zasięgiem obejmuje powiat dąbrowski. Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski objął patronat nad konkursem. Do rywalizacji zgłosiło się 14 zespołów czteroosobowych.  Celem konkursu jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o regionie, Polsce Europie i Unii Europejskiej. Zawodnicy wyłonieni w szkolnych eliminacjach, w finale zmagań mieli za zadanie rozwiązać test sprawdzający ich wiedzę i umiejętności z tematyki objętej regulaminem. W tegorocznym konkursie organizatorzy zwrócili uwagę dzieci na dzieje gminy Szczucin. Po sprawdzeniu obowiązkowego testu jury wyłoniło 5 najlepszych zespołów i to one stanęły do rywalizacji przy obecności publiczności. Zawodnicy na tym etapie musieli wykazać się nie tylko wiedzą podaną w regulaminie ale zdolnościami manualnymi i słuchowymi oraz sprawnością fizyczną. Najlepszymi w tych zawodach okazali się uczniowie z Zespołu Szkół w Łuszowicach: Sławomir Korus, Józef Niemczura, Marlena Mędala, Maria Niemczura. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczjnej Górnej: Marcelina Kaczocha, Łukasz Żurawski, Sebastian Kopytko, Damian Szwajkosz. Trzecie miejsce zajęli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej: Paweł Kolarczyk , Mateusz Sambor, Paulina Piekielniak, Piotr Chojnowski. Druga dyscyplina konkursu to przewodniki turystyczne po wybranym kraju europejskim, tu zwyciężyły następujące drużyny: I miejsce Żelazówka, II miejsce Wola Mędzrechowska, III miejsce Szczucin. Zawody oceniało jury w składzie: mgr Józefa Kwiecińska, mgr Olga Wojakowicz­Boryczka, mgr Krzysztof Struziak. Uczniowie, do udziału w konkursie, zostali przygotowani przez następujących nauczycieli: Smęgorzów - pani mgr Jadwiga Kozłowska, Luszowice - pani mgr Olga Wojakowicz - Boryczka, Żelazówka - pani mgr Elżbieta Sytoń, Gruszów Wielki --pani mgr Iwona Tańska, Radgoszcz - pani mgr Agnieszka Skrzek, Nieczajna Górna -pani mgr Joanna Płaneta, PSPm l w Dąbrowie Tam. - pani mgr Alicja Czesak - Ptak, PSP m 2 w Dąbrowie Tam. - pan mgr Sławomir Bator, Szczucin - pan mgr Jerzy Frąc, Wola Mędrzechowska - pan mgr Krzysztof Struziak. Finał konkursu uświetniła prezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczucinie. Na zakończenie Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski wręczył wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu dyplomy i nagrody. Fundatorami nagród był jak corocznie Zarząd Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej, a sponsorem poczęstunku dla uczestników Pani mgr Michalina Kołodziejska - właścicielka Księgarni Metodycznej oraz Komitet Rodzicielski PSP m l w Dąbrowie Tarn. Konkurs zorganizowali nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej m l im, Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej: mgr Danuta Runger , mgr Józefa Kwiecińska, mgr Renata Skrzyniarz , mgr Leokadia Pantera, mgr Beata Kwapień, mgr Krzysztof Niemiec.(MW)