Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. IV Ogólnopolski Festiwal Tańca LATIN DANCE SHOW Dąbrowa Tarnowska 2022

IV Ogólnopolski Festiwal Tańca LATIN DANCE SHOW Dąbrowa Tarnowska 2022

IV Ogólnopolski Festiwal Tańca LATIN DANCE SHOW Dąbrowa Tarnowska 2022

W niedzielę, 19 czerwca 2022 r. w Hali Sportowej im. Agaty Mróz Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się IV Ogólnopolski Festiwal Tańca LATIN DANCE SHOW 2022, którego organizatorem była Fundacja LATINO z Żabna. Do stolicy powiatu przyjechało ponad 460 młodych tancerzy klas rekreacyjnych i sportowych. Reprezentowali oni 38 szkół tańca i klubów tanecznych z całej Polski m.in. z Krakowa, Tarnowa, Przemyśla, Warszawy, Poznania, Częstochowy, Chorzowa, Bielsko-Białej, Nowego Sącza, Tarnobrzegu czy Bochni. Na parkiecie stanęli też młodzi tancerze z terenu Dąbrowy Tarnowskiej i całego Powiśla Dąbrowskiego. W otwarciu festiwalu uczestniczyli m.in. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, którzy przywitali młodych zawodników życząc im powodzenia w tanecznych zmaganiach.

IV Ogólnopolski Festiwal Tańca LATIN DANCE SHOW 2022 przeprowadzony został w czterech  blokach obejmujących poszczególne taneczne klasy sportowe i kategorie wiekowe (od 8 do 16+). Tancerze tańczyli zarówno w parach, jak i solo. W turniejowych zmaganiach bardzo dobrze wypadli zawodnicy z Klubu Tanecznego LATIN DANCE Dąbrowa Tarnowska oraz z LATINO – Żabno, zdobywając czołowe miejsca w swoich kategoriach. Założycielem obu klubów tanecznych, a jednocześnie organizatorem odbywających się od kilku lat Ogólnopolskich Festiwali Tańca: LATIN DANCE SHOW w Dąbrowie Tarnowskiej i LATINO CUP w Żabnie jest Gabriel Skiba.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, który również ufundował puchary dla najlepszych par tanecznych Festiwalu.

Wyżej wymieniony Festiwal poprzedził Mój Talent - I Międzyklubowy Turniej Gimnastyczny w formule rekreacyjnej, w którym wzięło udział ok. 140 dzieci w wieku 5 – 16 lat. Jego organizatorem również była Fundacja LATINO z Żabna.

W niedzielę, 19 czerwca 2022 r. w Hali Sportowej im. Agaty Mróz Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się IV Ogólnopolski Festiwal Tańca LATIN DANCE SHOW 2022, którego organizatorem była Fundacja LATINO z Żabna. Do stolicy powiatu przyjechało ponad 460 młodych tancerzy klas rekreacyjnych i sportowych. Reprezentowali oni 38 szkół tańca i klubów tanecznych z całej Polski m.in. z Krakowa, Tarnowa, Przemyśla, Warszawy, Poznania, Częstochowy, Chorzowa, Bielsko-Białej, Nowego Sącza, Tarnobrzegu czy Bochni. Na parkiecie stanęli też młodzi tancerze z terenu Dąbrowy Tarnowskiej i całego Powiśla Dąbrowskiego. W otwarciu festiwalu uczestniczyli m.in. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, którzy przywitali młodych zawodników życząc im powodzenia w tanecznych zmaganiach. IV Ogólnopolski Festiwal Tańca LATIN DANCE SHOW 2022 przeprowadzony został w czterech  blokach obejmujących poszczególne taneczne klasy sportowe i kategorie wiekowe (od 8 do 16+). Tancerze tańczyli zarówno w parach, jak i solo. W turniejowych zmaganiach bardzo dobrze wypadli zawodnicy z Klubu Tanecznego LATIN DANCE Dąbrowa Tarnowska oraz z LATINO – Żabno, zdobywając czołowe miejsca w swoich kategoriach. Założycielem obu klubów tanecznych, a jednocześnie organizatorem odbywających się od kilku lat Ogólnopolskich Festiwali Tańca: LATIN DANCE SHOW w Dąbrowie Tarnowskiej i LATINO CUP w Żabnie jest Gabriel Skiba. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, który również ufundował puchary dla najlepszych par tanecznych Festiwalu. Wyżej wymieniony Festiwal poprzedził Mój Talent - I Międzyklubowy Turniej Gimnastyczny w formule rekreacyjnej, w którym wzięło udział ok. 140 dzieci w wieku 5 – 16 lat. Jego organizatorem również była Fundacja LATINO z Żabna.