1. IV sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

IV sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

Obrady prowadziła Barbara Pobiegło – Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego.

- uchwałę w sprawie zmian w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na rok 2015,

W dniu 29 stycznia br. odbyło się IV posiedzenie Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej w V kadencji.   Obrady prowadziła Barbara Pobiegło – Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego.   Spośród zaproszonych gości obecni byli: Przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej Jacek Sarat, Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin Andrzej Gorzkowicz, Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Ryczek, Komendant Powiatowy PSP w Dąbrowie Tarnowskiej Adam Rzemiński, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej Marek Banaś, Przedstawiciele Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu, naczelnicy wydziałów Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz przedstawiciele mediów.   Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski złożył sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu z okresu działalności zarządu pomiędzy sesjami. Starosta omówił bieżącą działalność Starostwa Powiatowego oraz istotne inwestycje i wydarzenia. Radni Rady Powiatu Dąbrowskiego podjęli następujące uchwały i przyjęła sprawozdania: - uchwałę w sprawie zmian w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na rok 2015, - uchwałę w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2015-2025, - uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w najem lokali użytkowych oraz środków trwałych i wyposażenia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego znajdującego się w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, - uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w najem lokali użytkowych znajdujących się na terenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, - uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w najem pomieszczeń użytkowych znajdujących się na terenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z wyposażeniem, -  uchwałę w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej, której członkami zostali: Przewodnicząca Komisji - Anna Witowska-Ritter, Wiceprzewodnicząca - Barbara Łuszcz, Członkowie -  Paweł Drożdż i Andrzej Kita, - uchwałę zmieniającą uchwałę Nr II/16/2014 w sprawie powołania stałych komisji Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, - sprawozdanie roczne Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej z osiągniętych w 2014r. dochodów z tytułu najmu i dzierżawy lokali, - sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Dąbrowski.