1. IV Turniej o Puchar Starosty rozstrzygnięty

IV Turniej o Puchar Starosty rozstrzygnięty

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia Stanisław Dąbroś.

Czołowa 12 zawodów Amatorów.

1 : Wojciech Gawlik ( Wieliczka )
2 : Dariusz Bochenek ( Wieliczka )
3 : Roman Czarny ( Żabno )
4 : Janusz Bełza ( Wieliczka )
5 : Jakub Olechny ( Tarnów )
6 : Andrzej Tobiasz ( Wola Mędrzechowska )
7 : Robert Lis ( Olesno )
8 : Tomasz Pietrucha ( Stara Jastrząbka )
9-12 Grzegorz Kulas ( Zasów )
- Adam Łuszcz ( Małec )
- Zbigniew Rozkuszka ( Mędrzechów )
- Krystian Kulig ( Małec )

Czołowa 12 zawodów dla Zrzeszonych.

1 : Daniel Lis ( Olesno )
2 : Łukasz Nowak ( Komorów )
3 : Krzysztof Furtak ( Dąbrowa Tarnowska )
4 : Tomasz Chmielewski ( Dąbrowa Tarnowska )
5 : Rafał Tatarczuch ( Żabno )
6 : Józef Zachara ( Ćwików )
7 : Mateusz Malik ( Zakliczyn )
8 : Marek Jasielski ( Wojnicz )
9-10 : Dariusz Cholewa ( Żabno )
- Tomasz Opioła ( Żabno )
11-12 Wojciech Misiaszek ( Olesno )
- Tadeusz Motyka ( Dabrowa Tarnowska )

W sobotę 8 lutego br. odbył się IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Dąbrowskiego organizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Stowarzyszenie LZS Gminy Mędrzechów. W mędrzechowskiej hali przy jedenastu stołach walczyło 57 zawodników podzielonych na dwie kategorie (34 Amatorzy, 23 Zrzeszeni w PZTS). Celuloidową piłeczkę odbijali gracze z Wieliczki, Zakliczyna, Dąbrowy Tarnowskiej, Tarnowa, Żabna, Wojnicza, Olesna, Mędrzechowa, Małca, Grądów, Woli Mędrzechowskiej, Komorowa, Smykowa, Lubasza, Jamy, Podlesia, Zasowa, Skrzynki oraz Radwana. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia Stanisław Dąbroś. Po raz pierwszy turniej podzielony został na dwie kategorie. Wielu niezrzeszonych w PZTS prezentowało wysoki poziom. Po rozegraniu kilkudziesięciu pojedynków przyszedł czas na półfinały. W pierwszym z nich Mariusz Bochenek 3:1 ograł Jakuba Olechnego. Na innym stole Wojciech Gawlik pewnie, bo aż 3:0 pokonał swojego kolegę Janusza Bełza. W finale spotkali się więc zawodnicy z Wieliczki. Po bardzo ciekawym i wyrównanym meczu Gawlik wygrał ostatecznie 3:2 11:9,10:12, 9:11, 11:9, 11:8. Zażarta walka toczyła się o pozostałe miejsca. Trzeci ostatecznie był Roman Czarny który pokonał 3:2 Janusza Bełze. Piąte miejsce dla Jakuba Olechnego, szósty Andrzej Tobiasz. Czołowa 12 zawodów Amatorów. 1 : Wojciech Gawlik ( Wieliczka )2 : Dariusz Bochenek ( Wieliczka )3 : Roman Czarny ( Żabno )4 : Janusz Bełza ( Wieliczka )5 : Jakub Olechny ( Tarnów )6 : Andrzej Tobiasz ( Wola Mędrzechowska )7 : Robert Lis ( Olesno )8 : Tomasz Pietrucha ( Stara Jastrząbka )9-12 Grzegorz Kulas ( Zasów )- Adam Łuszcz ( Małec )- Zbigniew Rozkuszka ( Mędrzechów )- Krystian Kulig ( Małec ) W turnieju dla zrzeszonych udział wzięli gracze występujący w II, III i IV lidze. Ogólnie rywalizacje zdominowali zawodnicy na co dzień grający w UKS Villa-Verde Olesno. Po kilku godzinach przyszedł czas na ćwierćfinały. W pierwszym z nich Daniel Lis wygrał z Dariuszem Cholewą. Na kolejnych dwóch stołach awans wywalczyli Krzysztof Furtak i Łukasz Nowak którzy pokonali Józefa Zacharę i Mateusza Malika. W ostatnim ćwierćfinale Tomasz Chmielewski zwyciężył Rafała Tatarczucha. Pierwszy półfinał był jednostronnym widowiskiem. Świetnie grający Lis bez straty seta pokonał Furtaka. Na innym stole było znacznie ciekawiej. Ostatecznie Nowak 3:2 ograł Chmielewskiego. W wielkim finale ubiegłoroczny triumfator musiał uznać wyższość swojego młodszego, klubowego kolegi. Lis 11:5, 11:6, 12:10 pokonał Nowaka i zdobył "Puchar Starosty". Ciekawa rywalizacja toczyła się o kolejne miejsca. Trzeci ostatecznie był Furtak który 3:0 pokonał Chmielewskiego. Piąte miejsce dla Tatarczucha, szósty Zachara. Czołowa 12 zawodów dla Zrzeszonych. 1 : Daniel Lis ( Olesno )2 : Łukasz Nowak ( Komorów )3 : Krzysztof Furtak ( Dąbrowa Tarnowska )4 : Tomasz Chmielewski ( Dąbrowa Tarnowska )5 : Rafał Tatarczuch ( Żabno )6 : Józef Zachara ( Ćwików )7 : Mateusz Malik ( Zakliczyn )8 : Marek Jasielski ( Wojnicz )9-10 : Dariusz Cholewa ( Żabno )- Tomasz Opioła ( Żabno )11-12 Wojciech Misiaszek ( Olesno )- Tadeusz Motyka ( Dabrowa Tarnowska ) Nagrody i dyplomy dla pięciu najlepszych zawodników w obu kategoriach ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej wręczał Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera oraz Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec.