Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. IX Dąbrowska Noc Bluesowa zainauguruje Dni Dąbrowy Tarnowskiej

IX Dąbrowska Noc Bluesowa zainauguruje Dni Dąbrowy Tarnowskiej

IX Dąbrowska Noc Bluesowa zainauguruje Dni Dąbrowy Tarnowskiej

Kulturalne święto miasta w tym roku odbędzie się w dwa weekendowe dni lipca. Inauguracja nastąpi w piątek 15.07 na dziedzińcu Ośrodka Spotkania Kultur, gdzie odbędzie się IX Dąbrowska Noc Bluesowa.

Mamy niezwykłą przyjemność zaprosić Państwa na kolejną edycję tego wydarzenia – jedynego i wyjątkowego w regionie, które gromadzi fanów bluesa na niezwykle urokliwym dziedzińcu dawnej dąbrowskiej synagogi. W tym roku artyści, którzy zapewnią publiczności wiele godzin nostalgicznych solówek gitarowych oraz niezwykle emocjonalnych opowieści, należą do prawdziwej elity polskich bluesmanów.

Wystąpią: „Ci Co Wcześniej” (muzycy zakorzenieni w Dąbrowie i Tarnowie), znany nie tylko w regionie Wojciech Klich, Marek “Makaron” Motyka (śląski blues), Sebastian Riedel (usłyszymy m.in. kilka przebojów legendarnej grupy „Dżem”) i jako kontrapunkt bluesa – folkowa grupa „Kriva Drina” (muzyka bałkańska).

Głównymi organizatorami są Dąbrowski Dom Kultury oraz Sebastian Lechowicz – inicjator przedsięwzięcia, lider zespołu „Ci Co Wcześniej”.

Kulturalne święto miasta w tym roku odbędzie się w dwa weekendowe dni lipca. Inauguracja nastąpi w piątek 15.07 na dziedzińcu Ośrodka Spotkania Kultur, gdzie odbędzie się IX Dąbrowska Noc Bluesowa. Mamy niezwykłą przyjemność zaprosić Państwa na kolejną edycję tego wydarzenia – jedynego i wyjątkowego w regionie, które gromadzi fanów bluesa na niezwykle urokliwym dziedzińcu dawnej dąbrowskiej synagogi. W tym roku artyści, którzy zapewnią publiczności wiele godzin nostalgicznych solówek gitarowych oraz niezwykle emocjonalnych opowieści, należą do prawdziwej elity polskich bluesmanów. Wystąpią: „Ci Co Wcześniej” (muzycy zakorzenieni w Dąbrowie i Tarnowie), znany nie tylko w regionie Wojciech Klich, Marek “Makaron” Motyka (śląski blues), Sebastian Riedel (usłyszymy m.in. kilka przebojów legendarnej grupy „Dżem”) i jako kontrapunkt bluesa – folkowa grupa „Kriva Drina” (muzyka bałkańska). Głównymi organizatorami są Dąbrowski Dom Kultury oraz Sebastian Lechowicz – inicjator przedsięwzięcia, lider zespołu „Ci Co Wcześniej”.