Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. IX Powiatowy Konkurs Palm i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy "Borusowa 2008"

IX Powiatowy Konkurs Palm i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy "Borusowa 2008"

IX Powiatowy Konkurs Palm i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy

16 marca 2008r. w Borusowej Gmina Gręboszów odbył się organizowany przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie i Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej IX Powiatowy Konkurs Palm i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy „Borusowa 2008”.

Swoja obecnością na konkursie zaszczycili: Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa, Radny Powiatowy Bogdan Bigos, Wójt Gminy Gręboszów Krystyna Świętek, Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów Franciszek Dymon, Proboszcz parafii Borusowa ks. Władysław Szyrszeń, Proboszcz parafii Mędrzechów ks. Stanisław Saładyga, ks. Jan Zając.
Honorowy Patronat nad konkursem sprawował Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski i Wójt gminy Gręboszów Krystyna Świętek. 
Celem konkursu było zaszczepienie szacunku i umiłowania kultury ludowej poprzez zainteresowanie społeczeństwa tradycjami Wielkanocnymi. Można było zobaczyć przepiękne prace takie jak maski, gaiki, wyroby z ciasta zdobione różnymi technikami.
W konkursie wzięło udział bardzo dużo prac z gmin z naszego Powiatu, co świadczy o dużym zainteresowaniu imprezą. Jury konkursu było pod wielkim wrażeniem różnorodności zaprezentowanych prac i pomysłowości uczestników konkursu.
Oprócz nagrodzonych prac wszyscy obecni mogli podziwiać pokazy iluzji a także występ zespołu „Impresjon” z Gręboszowa.
Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody pieniężne i rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy w Gręboszowie, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie oraz prywatnych sponsorów.

Komisja konkursowa powołana przez organizatorów w składzie Emilia Misterka, Anna Ruta, Zofia Starzyk i Bożena Landowska w dniu 12 marca 2008r. oceniła 150 prac plastycznych i przyznała nagrody w dwóch kategoriach: prace płaskie i prace przestrzenne.

16 marca 2008r. w Borusowej Gmina Gręboszów odbył się organizowany przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie i Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej IX Powiatowy Konkurs Palm i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy „Borusowa 2008”. Swoja obecnością na konkursie zaszczycili: Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa, Radny Powiatowy Bogdan Bigos, Wójt Gminy Gręboszów Krystyna Świętek, Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów Franciszek Dymon, Proboszcz parafii Borusowa ks. Władysław Szyrszeń, Proboszcz parafii Mędrzechów ks. Stanisław Saładyga, ks. Jan Zając. Honorowy Patronat nad konkursem sprawował Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski i Wójt gminy Gręboszów Krystyna Świętek.  Celem konkursu było zaszczepienie szacunku i umiłowania kultury ludowej poprzez zainteresowanie społeczeństwa tradycjami Wielkanocnymi. Można było zobaczyć przepiękne prace takie jak maski, gaiki, wyroby z ciasta zdobione różnymi technikami. W konkursie wzięło udział bardzo dużo prac z gmin z naszego Powiatu, co świadczy o dużym zainteresowaniu imprezą. Jury konkursu było pod wielkim wrażeniem różnorodności zaprezentowanych prac i pomysłowości uczestników konkursu. Oprócz nagrodzonych prac wszyscy obecni mogli podziwiać pokazy iluzji a także występ zespołu „Impresjon” z Gręboszowa. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody pieniężne i rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy w Gręboszowie, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie oraz prywatnych sponsorów. Komisja konkursowa powołana przez organizatorów w składzie Emilia Misterka, Anna Ruta, Zofia Starzyk i Bożena Landowska w dniu 12 marca 2008r. oceniła 150 prac plastycznych i przyznała nagrody w dwóch kategoriach: prace płaskie i prace przestrzenne.