1. IX Powiatowy konkurs palm, pisanek oraz plastyki obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy "Borusowa 2008"

1.      Organizator:
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie

2.   Współorganizatorzy:
Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej

Szkoła Podstawowa w Borusowej

3.   Cel imprezy:

• kultywowanie tradycji ludowego zdobnictwa palm, pisanek i wytwarzanie przedmiotów tradycyjnej kultury
  • zaszczepienie szacunku i umiłowania kultury ludowej poprzez zainteresowanie społeczeństwa tradycjami wielkanocnymi

4.   Przedmiot konkursu

5.   Termin i miejsce imprezy:

6.   Przepisy ogólne:

• w konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież i dorośli z powiatu dąbrowskiego
  • każdy uczestnik może przedłożyć dowolna ilość eksponatów
  • koszt transportu pokrywają instytucje delegujące
  • zgłoszenia przyjmowane są do dnia 12.03.2008r.

Nasz adres :
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa
33-260 Gręboszów 143   tel. (014) 6416016 lub (014) 6416121
e-mail: gckgreboszow@interia.pl
Więcej informacji na stronie http://www.gckgreboszow.pl/

7.   Ocena i nagrody:

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom uczestnictwa.
Interpretacja niniejszego regulaminu należy wyłącznie do organizatora.
Werdykt Komisji jest niepodważalny.

8.      Konkursowi towarzyszyć będzie pokaz iluzji i występ zespołu „Impresjon”

Po raz dziewiąty w Borusowej gmina Gręboszów jest organizowany Powiatowy konkurs palm, pisanek oraz plastyki obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy „Borusowa 2008”. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski i Wójt Gminy Gręboszów Krystyna Świętek.  1.      Organizator: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie 2.   Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej Szkoła Podstawowa w Borusowej 3.   Cel imprezy: kultywowanie tradycji ludowego zdobnictwa palm, pisanek i wytwarzanie przedmiotów tradycyjnej kultury zaszczepienie szacunku i umiłowania kultury ludowej poprzez zainteresowanie społeczeństwa tradycjami wielkanocnymi 4.   Przedmiot konkursu Palmy, pisanki zdobione różnymi technikami, plastyka obrzędowa (maski, gaiki, wyroby       z ciasta) oraz wszystkie przejawy plastyki obrzędowej, związanej z daną miejscowością, a powstające w okresie Wielkanocy 5.   Termin i miejsce imprezy: Pisanki i plastyka obrzędowa będą przyjmowane do oceny w dniu 12 marca 2008r. w godzinach 15 –17 w Domu Strażaka w Borusowej. Ogłoszenie wyników połączone z konkursem palm odbędzie się w dniu 16 marca br. o godz. 13:00 6.   Przepisy ogólne: w konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież i dorośli z powiatu dąbrowskiego każdy uczestnik może przedłożyć dowolna ilość eksponatów koszt transportu pokrywają instytucje delegujące zgłoszenia przyjmowane są do dnia 12.03.2008r. Nasz adres : Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa 33-260 Gręboszów 143   tel. (014) 6416016 lub (014) 6416121 e-mail: gckgreboszow@interia.pl Więcej informacji na stronie http://www.gckgreboszow.pl/ 7.   Ocena i nagrody: Komisja konkursowa powołana przez organizatorów oceni dostarczone prace. Najlepszym  pracom zostaną przyznane nagrody pieniężne lub rzeczowe, których wysokość uzależniona będzie od pozyskanych środków. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom uczestnictwa. Interpretacja niniejszego regulaminu należy wyłącznie do organizatora. Werdykt Komisji jest niepodważalny. 8.      Konkursowi towarzyszyć będzie pokaz iluzji i występ zespołu „Impresjon”