Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Józef Ignacy Kraszewski – życie i twórczość"

„Józef Ignacy Kraszewski – życie i twórczość"

„Józef Ignacy Kraszewski – życie i twórczość

9 marca br. gimnazjaliści ze szkół Powiatu Dąbrowskiego uczestniczyli w konkursie czytelniczo- recytatorskim „Józef Ignacy Kraszewski – życie i twórczość", który został zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Każdy uczestnik musiał rozwiązać test sprawdzający znajomość biografii J. I. Kraszewskiego oraz dzieła „Stara baśń".
W drugiej części uczniowie prezentowali swe umiejętności recytatorskie. Rywalizacja była niezwykle wyrównana.
Zwyciężczynią okazała się Weronika Kołton z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. II miejsce zdobyła Dominika Miodowska z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, która uzyskała również wyróżnienie za najlepszą znajomość biografii i twórczości Kraszewskiego. III miejsce zajęła Elżbieta Wojtyto z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim.
Komisja przyznała również dwa wyróżnienia dla Kingi Gawlik z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej i Natalii Światłowskiej z Publicznego Gimnazjum w Podlipiu.
Nagrody książkowe ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego wręczone zostały przez p. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Martę Chrabąszcz oraz p. Mariolę Smolorz - Naczelnika Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej.
Poczęstunek zapewniony został dzięki hojności Rady Rodziców Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.
Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu a młodzież zapraszamy do udziału w podobnym turnieju za rok!

opracowanie: ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

9 marca br. gimnazjaliści ze szkół Powiatu Dąbrowskiego uczestniczyli w konkursie czytelniczo- recytatorskim „Józef Ignacy Kraszewski – życie i twórczość", który został zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Każdy uczestnik musiał rozwiązać test sprawdzający znajomość biografii J. I. Kraszewskiego oraz dzieła „Stara baśń".W drugiej części uczniowie prezentowali swe umiejętności recytatorskie. Rywalizacja była niezwykle wyrównana.Zwyciężczynią okazała się Weronika Kołton z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. II miejsce zdobyła Dominika Miodowska z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, która uzyskała również wyróżnienie za najlepszą znajomość biografii i twórczości Kraszewskiego. III miejsce zajęła Elżbieta Wojtyto z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim.Komisja przyznała również dwa wyróżnienia dla Kingi Gawlik z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej i Natalii Światłowskiej z Publicznego Gimnazjum w Podlipiu.Nagrody książkowe ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego wręczone zostały przez p. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Martę Chrabąszcz oraz p. Mariolę Smolorz - Naczelnika Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej.Poczęstunek zapewniony został dzięki hojności Rady Rodziców Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu a młodzież zapraszamy do udziału w podobnym turnieju za rok! opracowanie: ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej