Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Jadwiga Kusior "uskrzydlona"

Jadwiga Kusior "uskrzydlona"

Jadwiga Kusior

"Uskrzydloną" w kategorii KULTURA została, podczas piątkowej Wielkiej Gali w Teatrze Solskiego - Jadwiga Kusior , dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dabrowie Tarnowskiej, animator kultury. Z nagodzoną rozmawialiśmy w chwile po odebraniu statuetki.

Jadwiga Kusior od lat związana z zawodem bibliotekarza, jest obecnie dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Praca bibliotekarza jest Jej pasją życiową, w którą wkłada całe serce. Dba i zabiega o utrzymanie sieci bibliotecznej, a jednocześnie duży nacisk kładzie na działalność kulturalno – oświatową.
W bibliotece kierowanej przez Jadwigę Kusior odbywają się liczne spotkania autorskie, wystawy o tematyce literackiej, historycznej, promocje książek. Na uwagę zasługuje wystawa "Dziedzictwo kulturowe powiatu dąbrowskiego" zorganizowana w związku z kończącym się XX wiekiem wraz z plebiscytem na książkę XX wieku, cykl wystaw Artyści Powiśla, na których prezentują swe prace twórcy wywodzący się z Dąbrowy Tarnowskiej i okolic. Reaktywowała Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Marii Kozaczkowej oraz rozpoczęła cykl konkursów plastycznych o zasięgu powiatowym o tematyce ekologicznej i literackiej. Z Jej inicjatywy zorganizowano "Dąbrowskie spotkania z poezją", na których szczególnie promowani są poeci tworzący na terenie powiatu dąbrowskiego.
Poprzez fachową i rzetelną pracę na rzecz środowiska, świadomość potrzeb i oczekiwań mieszkańców potrafi zjednać bibliotekom rzesze czytelników, a także podnieść prestiż bibliotek w środowisku lokalnym.

Posłuchaj co nam powiedziała sama laureatka (((mp3))).

Źródło: inTARnet.pl

"Uskrzydloną" w kategorii KULTURA została, podczas piątkowej Wielkiej Gali w Teatrze Solskiego - Jadwiga Kusior , dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dabrowie Tarnowskiej, animator kultury. Z nagodzoną rozmawialiśmy w chwile po odebraniu statuetki. Jadwiga Kusior od lat związana z zawodem bibliotekarza, jest obecnie dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Praca bibliotekarza jest Jej pasją życiową, w którą wkłada całe serce. Dba i zabiega o utrzymanie sieci bibliotecznej, a jednocześnie duży nacisk kładzie na działalność kulturalno – oświatową.W bibliotece kierowanej przez Jadwigę Kusior odbywają się liczne spotkania autorskie, wystawy o tematyce literackiej, historycznej, promocje książek. Na uwagę zasługuje wystawa "Dziedzictwo kulturowe powiatu dąbrowskiego" zorganizowana w związku z kończącym się XX wiekiem wraz z plebiscytem na książkę XX wieku, cykl wystaw Artyści Powiśla, na których prezentują swe prace twórcy wywodzący się z Dąbrowy Tarnowskiej i okolic. Reaktywowała Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Marii Kozaczkowej oraz rozpoczęła cykl konkursów plastycznych o zasięgu powiatowym o tematyce ekologicznej i literackiej. Z Jej inicjatywy zorganizowano "Dąbrowskie spotkania z poezją", na których szczególnie promowani są poeci tworzący na terenie powiatu dąbrowskiego.Poprzez fachową i rzetelną pracę na rzecz środowiska, świadomość potrzeb i oczekiwań mieszkańców potrafi zjednać bibliotekom rzesze czytelników, a także podnieść prestiż bibliotek w środowisku lokalnym. Posłuchaj co nam powiedziała sama laureatka (((mp3))). Źródło: inTARnet.pl