Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Jak spędzają czas w Wiśle?

Jak spędzają czas w Wiśle?

Jak spędzają czas w Wiśle?

Minął tydzień odkąd 15 dzieci z najbardziej dotkniętych przez powódź terenów Powiatu Dąbrowskiego wraz z opiekunem wyjechało na kolonię. Najmłodsi mieszkańcy Gmin: Dąbrowa Tarnowska, Radgoszcz, Olesno i Szczucin do jutra będą spędzać czas w malowniczo położonym w głębi Beskidu Śląskiego Ośrodku Prezydenckim w Wiśle.

Organizatorzy kolonii zapewnili dzieciom bardzo wiele atrakcji. Oprócz wspólnych zabaw, gier, konkursów i zwiedzania okolicy młodzi turyści zobaczyli Rezydencję Prezydenta RP Zamek - Narodowy Zespół Zabytkowy w Wiśle, jechali kolejką górską, weszli na górę Czantoria i wraz z przewodnikiem przeszli trasą Kubalonka–Stożek. Bardzo ciekawym i interesującym miejscem, do którego także udały się dzieci była tzw. Chlebowa Chata. W tym szczególnym budynku własnoręcznie wypiekały chleb oraz robiły masło i biały ser.
1 sierpnia odbyło się także wspólne ognisko wokół, którego z najmłodszymi powodzianami usiedli posłowie na Sejm RP Jacek Pilch i Anna Paluch. Obecny był także Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. Szczególnym gościem była Pani Bożena Borys – Szopa z Kancelarii Prezydenta, która przywiozła dla dzieci prezenty od Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Dzieci były bardzo zadowolone, że mogły spędzić ten szczególny w polskiej historii rocznicowy dzień z tak ważnymi osobami dzięki, którym są także na wakacjach.

Minął tydzień odkąd 15 dzieci z najbardziej dotkniętych przez powódź terenów Powiatu Dąbrowskiego wraz z opiekunem wyjechało na kolonię. Najmłodsi mieszkańcy Gmin: Dąbrowa Tarnowska, Radgoszcz, Olesno i Szczucin do jutra będą spędzać czas w malowniczo położonym w głębi Beskidu Śląskiego Ośrodku Prezydenckim w Wiśle. Organizatorzy kolonii zapewnili dzieciom bardzo wiele atrakcji. Oprócz wspólnych zabaw, gier, konkursów i zwiedzania okolicy młodzi turyści zobaczyli Rezydencję Prezydenta RP Zamek - Narodowy Zespół Zabytkowy w Wiśle, jechali kolejką górską, weszli na górę Czantoria i wraz z przewodnikiem przeszli trasą Kubalonka–Stożek. Bardzo ciekawym i interesującym miejscem, do którego także udały się dzieci była tzw. Chlebowa Chata. W tym szczególnym budynku własnoręcznie wypiekały chleb oraz robiły masło i biały ser.1 sierpnia odbyło się także wspólne ognisko wokół, którego z najmłodszymi powodzianami usiedli posłowie na Sejm RP Jacek Pilch i Anna Paluch. Obecny był także Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. Szczególnym gościem była Pani Bożena Borys – Szopa z Kancelarii Prezydenta, która przywiozła dla dzieci prezenty od Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Dzieci były bardzo zadowolone, że mogły spędzić ten szczególny w polskiej historii rocznicowy dzień z tak ważnymi osobami dzięki, którym są także na wakacjach.