Jak założyć spółdzielnię socjalną? - szkolenie
Fundacja Rozwoju Środowisk Lokalnych PODPORA informuje, że w dniach 7-9 listopada br. odbędzie się cykl spotkań szkoleniowych, poświęconych zakładaniu i prowadzeniu spółdzielni socjalnych. Szkolenie skierowane jest do potencjalnych założycieli spółdzielni socjalnych: osoby bez zatrudnienia, z różnych powodów pozostające poza rynkiem pracy, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych i samorządów lokalnych.
Szanowni Państwo,
Fundacja Rozwoju Środowisk Lokalnych PODPORA organizuje cykl spotkań szkoleniowych, poświęconych zakładaniu i prowadzeniu spółdzielni socjalnych. Zapraszamy potencjalnych założycieli spółdzielni socjalnych: osoby bez zatrudnienia, z różnych powodów pozostające poza rynkiem pracy, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych i samorządów lokalnych.
Dotychczasowe szkolenia, realizowane w ramach naszego projektu „Propagowanie rozwoju spółdzielni socjalnych w powiecie dąbrowskim", potwierdziły duże zainteresowanie problematyką ekonomii społecznej, a w szczególności spółdzielni socjalnych. Skłoniło to nas do zorganizowania dodatkowego cyklu szkoleń. Proponujemy krótkie, wstępne szkolenie dotyczące najważniejszych zagadnień, istotnych do podjęcia decyzji o ewentualnym założeniu spółdzielni socjalnej oraz do jej skutecznego prowadzenia.
Tematyka spotkań szkoleniowych obejmuje trzy moduły:
1. Zakładanie i prowadzenie przedsiębiorstw społecznych (działalność gospodarcza organizacji pozarządowych, zakładanie i prowadzenie spółdzielni socjalnych).
2. Finanse w przedsiębiorstwach społecznych (problematyka księgowości, polityki finansowej).
3. Aspekty prawne zakładania i prowadzenia przedsiębiorstw społecznych (aktualne przepisy prawa, rozliczenia finansowe z urzędami).
Uczestnicy spotkań dowiedzą się, jak opracować statut spółdzielni socjalnej, gdzie i jak ją rejestrować, skąd pozyskać pieniądze na jej założenie. Zapoznają się również
z podstawowymi zagadnieniami księgowości i rozliczeń finansowych z urzędami odpowiednio do specyfiki spółdzielni socjalnej. Szczegółowe problemy będą rozwiązywane w ramach indywidualnego doradztwa, w punktach doradczo-konsultacyjnych, które funkcjonują w gminach powiatu dąbrowskiego.
Planowany termin spotkań: 7-9 listopada (środa-czwartek-piątek) w godzinach popołudniowych. Miejsce szkolenia: Radgoszcz lub Dąbrowa Tarnowska (według wskazania uczestników spotkania).
Zapraszamy do udziału w spotkaniach oraz w doradztwie.
Przemysław Pietrzyk Koordynator projektu
Wojciech Zaucha Prezes Zarządu
Przejdź do strony Wydziału Geodezji e-Puap
Przejdź do strony Elektroniczna Platforma
Usług Administracji Publicznej CEIDG
Przejdź do strony Centralna Ewidencja i Informacja
o Działalności Gospodarczej Przejdź do strony Dziennik Województwa
Małopolskiego Przejdź do strony Dziennik Ustaw
dziennikustaw.gov.pl Przejdź do strony Monitor Polski
monitorpolski.gov.pl Przejdź do strony Program ochrony powietrza
dla województwa małopolskiego Przejdź do strony Baza teleadresowa
podmiotów i organizacji pozarządowych realizujących
oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie
w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. B. Joselewicza 5