Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. "Jak założyć stowarzyszenie?" Wykłady już za nami

"Jak założyć stowarzyszenie?" Wykłady już za nami

W dniach 25 i 27 września 2017 roku odbyły się wykłady, w ramach projektu, pn. „Aktywne Powiśle – Promocja trzeciego sektora i wolontariatu wśród osób starszych", realizowanym przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Wykłady poprowadziła Grażyna Wiatr, która od wielu lat związana jest z sektorem pozarządowym. Uczestnicy uzyskali informacje na temat aspektów prawnych zakładania i funkcjonowania stowarzyszeń, działalności Klubów Seniora oraz funkcjonowania wolontariatu. Otrzymali również broszurę informacyjną „Jak założyć stowarzyszenie?", wydaną w ramach projektu.

Wykład obejmował trzy bloki tematyczne:

  • Miejsce i rola stowarzyszeń jako organizacji pozarządowych w systemie gospodarki wolnorynkowej i strukturach ekonomii społecznej,
  • „STATUT JAKO WIODĄCY DROGOWSKAZ STOWARZYSZENIA" - powstawanie
  • i funkcjonowanie NGO w warunkach określonych w ustawie z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach. Elementy obowiązkowe i informacje praktyczne,
  • „POMOC W TWORZENIU I DZIAŁANIU NGO" - prezentacja możliwości skorzystaniaz nieodpłatnych usług (m.in. doradztwo, szkolenia, granty) dostępnych w ramach projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Tarnowski".

Zgromadzonych na wykładzie w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, powitał Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski. Przedstawił on również wszystkim realizowany przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego projekt pn. „Aktywne Powiśle – Promocja trzeciego sektora i wolontariatu wśród osób starszych".

Wykłady poprowadziła prelegentka Grażyna Wiatr, która od wielu lat związana jest z sektorem pozarządowym, m.in. z Fundacją im. Hetmana Jana Tarnowskiego, Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Lokalnych i Regionalnych eMagra, Polskim Towarzystwem Informatycznym oraz Stowarzyszeniem „Miasta w Internecie". Nagrodzona za działalność w tym sektorze Srebrnym Krzyżem Zasługi. Od ponad 15 lat specjalizuje się w realizacji projektów współfinansowanych ze środków publicznych. Chętnie odpowiadała na pytania uczestników prelekcji, a także służyła profesjonalną radą i swoim doświadczeniem.

files/aktualnosci/2017/09_Wrzesien/28_Jak_zalozyc_stowarzyszenie_Wyklady_juz_za_nami/DSC_1841.JPG

Projekt pn. „Aktywne Powiśle – Promocja trzeciego sektora i wolontariatu wśród osób starszych", realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, skierowany jest do osób powyżej 50 roku życia z powiatu dąbrowskiego i ma na celu aktywizację społeczną seniorów poprzez motywowanie ich do działania na rzecz swojego otoczenia, zachęcanie do tworzenia grup samopomocowych oraz zrzeszania się w stowarzyszeniach.

Wykłady, które już się odbyły to pierwsza część projektu. Odbędzie się jeszcze plebiscyt na najbardziej aktywną organizację pozarządową skupiającą osoby po 50 roku życia w regionie. Plebiscyt ten zostanie przeprowadzony na stronie powiatdabrowski.pl. Internauci będą mogli głosować na organizacje zgłoszone do plebiscytu. Zwieńczeniem projektu będzie finał plebiscytu połączonego z Balem Seniora.

Do pobrania: Broszura informacyjna "Jak założyć stowarzyszenie?"
files/aktualnosci/2017/09_Wrzesien/28_Jak_zalozyc_stowarzyszenie_Wyklady_juz_za_nami/1.jpg

mags

W dniach 25 i 27 września 2017 roku odbyły się wykłady, w ramach projektu, pn. „Aktywne Powiśle – Promocja trzeciego sektora i wolontariatu wśród osób starszych", realizowanym przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Wykłady poprowadziła Grażyna Wiatr, która od wielu lat związana jest z sektorem pozarządowym. Uczestnicy uzyskali informacje na temat aspektów prawnych zakładania i funkcjonowania stowarzyszeń, działalności Klubów Seniora oraz funkcjonowania wolontariatu. Otrzymali również broszurę informacyjną „Jak założyć stowarzyszenie?", wydaną w ramach projektu. Wykład obejmował trzy bloki tematyczne: Miejsce i rola stowarzyszeń jako organizacji pozarządowych w systemie gospodarki wolnorynkowej i strukturach ekonomii społecznej, „STATUT JAKO WIODĄCY DROGOWSKAZ STOWARZYSZENIA" - powstawanie i funkcjonowanie NGO w warunkach określonych w ustawie z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach. Elementy obowiązkowe i informacje praktyczne, „POMOC W TWORZENIU I DZIAŁANIU NGO" - prezentacja możliwości skorzystaniaz nieodpłatnych usług (m.in. doradztwo, szkolenia, granty) dostępnych w ramach projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Tarnowski". Zgromadzonych na wykładzie w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, powitał Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski. Przedstawił on również wszystkim realizowany przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego projekt pn. „Aktywne Powiśle – Promocja trzeciego sektora i wolontariatu wśród osób starszych". Wykłady poprowadziła prelegentka Grażyna Wiatr, która od wielu lat związana jest z sektorem pozarządowym, m.in. z Fundacją im. Hetmana Jana Tarnowskiego, Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Lokalnych i Regionalnych eMagra, Polskim Towarzystwem Informatycznym oraz Stowarzyszeniem „Miasta w Internecie". Nagrodzona za działalność w tym sektorze Srebrnym Krzyżem Zasługi. Od ponad 15 lat specjalizuje się w realizacji projektów współfinansowanych ze środków publicznych. Chętnie odpowiadała na pytania uczestników prelekcji, a także służyła profesjonalną radą i swoim doświadczeniem. Projekt pn. „Aktywne Powiśle – Promocja trzeciego sektora i wolontariatu wśród osób starszych", realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, skierowany jest do osób powyżej 50 roku życia z powiatu dąbrowskiego i ma na celu aktywizację społeczną seniorów poprzez motywowanie ich do działania na rzecz swojego otoczenia, zachęcanie do tworzenia grup samopomocowych oraz zrzeszania się w stowarzyszeniach. Wykłady, które już się odbyły to pierwsza część projektu. Odbędzie się jeszcze plebiscyt na najbardziej aktywną organizację pozarządową skupiającą osoby po 50 roku życia w regionie. Plebiscyt ten zostanie przeprowadzony na stronie powiatdabrowski.pl. Internauci będą mogli głosować na organizacje zgłoszone do plebiscytu. Zwieńczeniem projektu będzie finał plebiscytu połączonego z Balem Seniora. Do pobrania: Broszura informacyjna "Jak założyć stowarzyszenie?" mags