Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Jaka jesteś Europo? - najlepiej wiedzą w "jedynce"

Jaka jesteś Europo? - najlepiej wiedzą w "jedynce"

Jaka jesteś Europo? - najlepiej wiedzą w

Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej rosło będzie znaczenie przedsięwzięć o charakterze europejskim, które pomogają młodzieży szkolnej w zdobyciu podstawowych informacji o Unii Europejskiej, państwach członkowskich i krajach kandydujących do wspólnoty. 7 maja br. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się trzecia edycja takiego właśnie konkursu pt. „Jaka jesteś Europo?".

Przedsięwzięcie to ma ponad gminny charakter. Dzięki tej inicjatywie uczniowie szkół podstawowych mają okazję zdobyć wiedzę o własnym regionie, Polsce i Unii Europejskiej. Konkurs o Unii Europejskiej dotyczył udzielenia podstawowych wiadomości na temat historii, położenia geograficznego i warunków naturalnych naszego kontynentu oraz informacji o krajach kandydujących do UE. Ponadto każda grupa uczestników imprezy wykonała własny przewodnik turystyczny lub folder swojej miejscowości. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe i Powiatowy Punkt Informacji Europejskie w Dąbrowie Tarnowskiej. Organizatorami konkursu byli nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Udział w konkursie wzięło 48 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Powiatu dąbrowskiego. I miejsce w konkursie zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej w składzie: Barbara Dorosz, Aleksandra Michoń, Daniel Pieprz, Anna Partyńska. II miejsce zajęła również Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej w składzie: Karolina Warecka, Michał Marek, Adrian Kogut, Wojciech Majka. III miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnej Górnej w składzie: Natalia Pikul, Daniel Korzec, Mateusz Barabasz, Szymon Pabian.
Laureaci konkursu otrzymali z rąk Starosty Dąbrowskiego Krzysztofa Kaczmarskiego dyplomy i nagrody książkowe, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. (BP)

Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej rosło będzie znaczenie przedsięwzięć o charakterze europejskim, które pomogają młodzieży szkolnej w zdobyciu podstawowych informacji o Unii Europejskiej, państwach członkowskich i krajach kandydujących do wspólnoty. 7 maja br. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się trzecia edycja takiego właśnie konkursu pt. „Jaka jesteś Europo?". Przedsięwzięcie to ma ponad gminny charakter. Dzięki tej inicjatywie uczniowie szkół podstawowych mają okazję zdobyć wiedzę o własnym regionie, Polsce i Unii Europejskiej. Konkurs o Unii Europejskiej dotyczył udzielenia podstawowych wiadomości na temat historii, położenia geograficznego i warunków naturalnych naszego kontynentu oraz informacji o krajach kandydujących do UE. Ponadto każda grupa uczestników imprezy wykonała własny przewodnik turystyczny lub folder swojej miejscowości. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe i Powiatowy Punkt Informacji Europejskie w Dąbrowie Tarnowskiej. Organizatorami konkursu byli nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Udział w konkursie wzięło 48 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Powiatu dąbrowskiego. I miejsce w konkursie zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej w składzie: Barbara Dorosz, Aleksandra Michoń, Daniel Pieprz, Anna Partyńska. II miejsce zajęła również Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej w składzie: Karolina Warecka, Michał Marek, Adrian Kogut, Wojciech Majka. III miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnej Górnej w składzie: Natalia Pikul, Daniel Korzec, Mateusz Barabasz, Szymon Pabian.Laureaci konkursu otrzymali z rąk Starosty Dąbrowskiego Krzysztofa Kaczmarskiego dyplomy i nagrody książkowe, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. (BP)