Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 101. rocznica urodzin świętego Jana Pawła II

101. rocznica urodzin świętego Jana Pawła II

101. rocznica urodzin świętego Jana Pawła II

Dziś obchodzimy 101. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Karol Wojtyła urodził się 18 maja 2020 roku w Wadowicach. Był trzecim dzieckiem Karola Wojtyły i Emilii z Kaczorowskich. Został wybrany na papieża, w 1978 roku, w trzecim dniu konklawe. Po wyborze na Stolicę Piotrową przyjął imię Jan Paweł II. Był pierwszym papieżem spoza Włoch od XVI wieku. Jego pontyfikat trwał 26 lat.

Od 5 października 2020 roku jest patronem Województwa Małopolskiego.

Dzisiejszy dzień jest szczególną okazją, aby zatrzymać się nad jego postacią i wspomnieć jego wspaniałe dzieła, nauczanie, życie, twórczość i świętość. Pamiątki związane bezpośrednio i pośrednio z osobą Św. Jana Pawła II - fotografie, dewocjonalia, odznaki, monety, znaczki pocztowe, a także obrazy i publikacje znajdują się prawie w każdym domu.

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, aby w wyjątkowy sposób uczcić 101. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II zorganizowało akcję pn. „Wirtualna wystawa pamiątek związanych z osobą Św. Jana Pawła II ”.

Przesłane pamiątki znajdują się w galerii poniżej.

Dziś obchodzimy 101. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Karol Wojtyła urodził się 18 maja 2020 roku w Wadowicach. Był trzecim dzieckiem Karola Wojtyły i Emilii z Kaczorowskich. Został wybrany na papieża, w 1978 roku, w trzecim dniu konklawe. Po wyborze na Stolicę Piotrową przyjął imię Jan Paweł II. Był pierwszym papieżem spoza Włoch od XVI wieku. Jego pontyfikat trwał 26 lat. Od 5 października 2020 roku jest patronem Województwa Małopolskiego. Dzisiejszy dzień jest szczególną okazją, aby zatrzymać się nad jego postacią i wspomnieć jego wspaniałe dzieła, nauczanie, życie, twórczość i świętość. Pamiątki związane bezpośrednio i pośrednio z osobą Św. Jana Pawła II - fotografie, dewocjonalia, odznaki, monety, znaczki pocztowe, a także obrazy i publikacje znajdują się prawie w każdym domu. Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, aby w wyjątkowy sposób uczcić 101. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II zorganizowało akcję pn. „Wirtualna wystawa pamiątek związanych z osobą Św. Jana Pawła II ”. Przesłane pamiątki znajdują się w galerii poniżej.