1. „Jedź bezpiecznie” – program TVP Kraków w Powiecie Dąbrowskim

„Jedź bezpiecznie” – program TVP Kraków w Powiecie Dąbrowskim

Ekipę popularnego programu regionalnej telewizji na czele z Markiem Dworakiem sekretarzem Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Krakowie oraz byłym wieloletnim dyrektorem Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego zaprosił do naszego Powiatu Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Celem wizyty była analiza stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie Powiatu Dąbrowskiego, a także wypracowanie właściwej współpracy Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w zakresie realizacji programów poprawy bezpieczeństwa, płynności i porządku w ruchu drogowym na drogach powiatowych i gminnych. W programie zobaczymy niebezpieczne miejsca na dąbrowskich drogach, będą to skrzyżowania, które budzą wątpliwości kierowców dotyczące włączania kierunkowskazów przy dojeżdżaniu do skrzyżowań drogi z pierwszeństwem z drogą podporządkowaną. Widzowie dowiedzą się jak poprawnie interpretować ten przepis, a także poznają pożyteczne praktyki na drogach oraz utrwalą już te, które dawno powinny wejść do kanonu zachowań kierowców. Audycję telewizyjną będzie można oglądnąć w TVP 3 Kraków w najbliższym wydaniu programu "Jedź bezpiecznie" w poniedziałek tj. 27 września br. o godz. 18:00, powtórkę w środę 29 września br. około godz. 19:10 natomiast w późniejszym czasie będzie można zobaczyć na kanale YouTube https://www.youtube.com/user/TVPjb. Prowadzący uczą bowiem, że jazda samochodem to nie tylko przyjemność, ale i spora odpowiedzialność. Zdecydowanie warto obejrzeć!