Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Szlachetna Paczka w Rejonie Powiśle Dąbrowskie ma w drużynie 21 SuperW. Tyle odważnych osób weszło na stronę www.superw.pl, wybrało rejon Powiśle Dąbrowskie, wypełniło formularz i zostało Super Wolontariuszami.

15 października br. w Domu Parafialnym Kana w Szczucinie odbyło się szkolenie przygotowujące wolontariuszy do spotkań z rodzinami. Wejdą oni w świat biedy, niepełnosprawności i nieszczęścia. Pewnie nie dla wszystkich będzie to łatwe ale w zamian zyskają niezwykłe doświadczenia. Świadomość wpływu na zmianę życia potrzebujących rodzin i dzieci, sieć wyjątkowych kontaktów oraz przyjaźnie na całe życie.

Pozyskanie historii rodzin, które mają szansę zostać włączone do programu Szlachetna Paczka nie byłoby możliwe gdyby nie bezinteresowna pomoc partnerów akcji. Są to dyrektorzy, pedagodzy szkolni, i pracownicy szkół oraz przedszkoli, księża, pracownicy MGOPS i GOPS oraz osoby prywatne. Wstępnie zakwalifikowanych zostało 60 rodzin z powiatu dąbrowskiego, z gmin: Bolesław, Dąbrowa Tarnowska, Olesno, Radgoszcz i Szczucin.

files/aktualnosci/2016/10_Pazdziernik/21_Jeden_za_wszystkich_wszyscy_za_jednego/zdj 3.PNG

Każdy rejon potrzebuje inwestora społecznego, który wpłaci potrzebną sumę pieniędzy na funkcjonowanie Szlachetnej Paczki.

W całej Polsce jest 620 takich rejonów. 6 z nich ma już inwestora społecznego, w tym gronie znalazło się Powiśle Dąbrowskie!

Nasz rejon wystąpił z propozycją współpracy do Państwa Joli i Pawła Ryczek, właścicieli F. H. P. U. "Dashek" ze Szczucina, która specjalizuje się w projektowaniu konstrukcji zadaszeń z tworzyw sztucznych. Po zapoznaniu się z Ideą Mądrej Pomocy zdecydowali się wesprzeć finansowo ideę Szlachetnej Paczki w powiecie dąbrowskim.

files/aktualnosci/2016/10_Pazdziernik/21_Jeden_za_wszystkich_wszyscy_za_jednego/zdj 4.jpg

Sobota, 19 listopada 2016 r. to dzień, kiedy na stronie www.szlachetnapaczka.pl pojawi się lista rodzin, dla których Szlachetna Paczka Powiśla Dąbrowskiego będzie szukała darczyńców. Jego zadaniem będzie przygotowanie paczki, w której znajdą się rzeczy odpowiadające indywidualnym potrzebom danej Rodziny.

Zachęcamy do polubienia fanpage 'u na Facebooku Szlachetnej Paczki Powiśle Dąbrowskie i śledzenia jego aktywności www.facebook.com/SzlachetnaPaczkaPowisleDabrowskie.

files/aktualnosci/2016/10_Pazdziernik/21_Jeden_za_wszystkich_wszyscy_za_jednego/glowne zdjecie.jpg

Lider Rejonu Powiśle Dąbrowskie/Piotr Ryński/mags

Szlachetna Paczka w Rejonie Powiśle Dąbrowskie ma w drużynie 21 SuperW. Tyle odważnych osób weszło na stronę www.superw.pl, wybrało rejon Powiśle Dąbrowskie, wypełniło formularz i zostało Super Wolontariuszami. 15 października br. w Domu Parafialnym Kana w Szczucinie odbyło się szkolenie przygotowujące wolontariuszy do spotkań z rodzinami. Wejdą oni w świat biedy, niepełnosprawności i nieszczęścia. Pewnie nie dla wszystkich będzie to łatwe ale w zamian zyskają niezwykłe doświadczenia. Świadomość wpływu na zmianę życia potrzebujących rodzin i dzieci, sieć wyjątkowych kontaktów oraz przyjaźnie na całe życie. Pozyskanie historii rodzin, które mają szansę zostać włączone do programu Szlachetna Paczka nie byłoby możliwe gdyby nie bezinteresowna pomoc partnerów akcji. Są to dyrektorzy, pedagodzy szkolni, i pracownicy szkół oraz przedszkoli, księża, pracownicy MGOPS i GOPS oraz osoby prywatne. Wstępnie zakwalifikowanych zostało 60 rodzin z powiatu dąbrowskiego, z gmin: Bolesław, Dąbrowa Tarnowska, Olesno, Radgoszcz i Szczucin. Każdy rejon potrzebuje inwestora społecznego, który wpłaci potrzebną sumę pieniędzy na funkcjonowanie Szlachetnej Paczki. W całej Polsce jest 620 takich rejonów. 6 z nich ma już inwestora społecznego, w tym gronie znalazło się Powiśle Dąbrowskie! Nasz rejon wystąpił z propozycją współpracy do Państwa Joli i Pawła Ryczek, właścicieli F. H. P. U. "Dashek" ze Szczucina, która specjalizuje się w projektowaniu konstrukcji zadaszeń z tworzyw sztucznych. Po zapoznaniu się z Ideą Mądrej Pomocy zdecydowali się wesprzeć finansowo ideę Szlachetnej Paczki w powiecie dąbrowskim. Sobota, 19 listopada 2016 r. to dzień, kiedy na stronie www.szlachetnapaczka.pl pojawi się lista rodzin, dla których Szlachetna Paczka Powiśla Dąbrowskiego będzie szukała darczyńców. Jego zadaniem będzie przygotowanie paczki, w której znajdą się rzeczy odpowiadające indywidualnym potrzebom danej Rodziny. Zachęcamy do polubienia fanpage 'u na Facebooku Szlachetnej Paczki Powiśle Dąbrowskie i śledzenia jego aktywności www.facebook.com/SzlachetnaPaczkaPowisleDabrowskie. Lider Rejonu Powiśle Dąbrowskie/Piotr Ryński/mags