Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Jeden-zero dla Nieba” w dąbrowskim LO

„Jeden-zero dla Nieba” w dąbrowskim LO

„Jeden-zero dla Nieba” w dąbrowskim LO
22 grudnia 2023 r., w I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, w pełnej radości, ciepła i miłości atmosferze czuwania i oczekiwania na przyjście Zbawiciela zostały wystawione jasełka pt. "Jeden-zero dla Nieba". Po części artystycznej i przemówieniach odbyło się spotkanie wigilijne. Wszyscy składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem.
 
W wydarzeniu uczestniczyła cała społeczność dąbrowskiego LO na czele z Dyrektorem Michałem Wolakiem, a także zaproszeni goście: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego dr Marta Chrabąszcz oraz emerytowani nauczyciele: Zbigniew Fijał, Jerzy Hanusz i Antoni Rogowski.
 
W przedstawieniu wystąpili uczniowie klas 2b oraz 2c pod kierownictwem nauczyciel Olgi Kopały. Jego fabuła opierała się na dwóch motywach- nieba i piekła. Analogie do współczesnych czasów dały się łatwo odczytać. Aniołowie pod przewodnictwem Archanioła i diabły pod wodzą Lucyfera toczą walkę o ludzkie dusze. Ludzie słabi i grzeszni, w swoim postępowaniu nie kierują się dobrem drugiego człowieka, a jedynie własnym egoizmem. Aniołowie pragną, aby na przyjście Pana zwrócili się z miłością do Stwórcy. Zacięta walka o prymat miłości nad podłością kończy się zwycięstwem aniołów, czyli jeden- zero dla Nieba.
 
Pełna wdzięku gra młodych aktorów, a zarazem również pełne ekspresji słowo uczyniły to przedstawienie niezwykle ciekawym wydarzeniem. Dominujące kolory – biel i czerwień, zarówno scenografii jak i kostiumów symbolizowały wyraźnie podział na dwie sfery: nieba i piekła. Łagodna, ale i miejscami dynamiczna muzyka dopełniała całości. Przedstawienie odeszło od konwencjonalnej formuły jasełek, jakie znamy, co skłoniło widzów do większej koncentracji i uwagi.

źródło: I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej

22 grudnia 2023 r., w I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, w pełnej radości, ciepła i miłości atmosferze czuwania i oczekiwania na przyjście Zbawiciela zostały wystawione jasełka pt. "Jeden-zero dla Nieba". Po części artystycznej i przemówieniach odbyło się spotkanie wigilijne. Wszyscy składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem.   W wydarzeniu uczestniczyła cała społeczność dąbrowskiego LO na czele z Dyrektorem Michałem Wolakiem, a także zaproszeni goście: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego dr Marta Chrabąszcz oraz emerytowani nauczyciele: Zbigniew Fijał, Jerzy Hanusz i Antoni Rogowski.   W przedstawieniu wystąpili uczniowie klas 2b oraz 2c pod kierownictwem nauczyciel Olgi Kopały. Jego fabuła opierała się na dwóch motywach- nieba i piekła. Analogie do współczesnych czasów dały się łatwo odczytać. Aniołowie pod przewodnictwem Archanioła i diabły pod wodzą Lucyfera toczą walkę o ludzkie dusze. Ludzie słabi i grzeszni, w swoim postępowaniu nie kierują się dobrem drugiego człowieka, a jedynie własnym egoizmem. Aniołowie pragną, aby na przyjście Pana zwrócili się z miłością do Stwórcy. Zacięta walka o prymat miłości nad podłością kończy się zwycięstwem aniołów, czyli jeden- zero dla Nieba.   Pełna wdzięku gra młodych aktorów, a zarazem również pełne ekspresji słowo uczyniły to przedstawienie niezwykle ciekawym wydarzeniem. Dominujące kolory – biel i czerwień, zarówno scenografii jak i kostiumów symbolizowały wyraźnie podział na dwie sfery: nieba i piekła. Łagodna, ale i miejscami dynamiczna muzyka dopełniała całości. Przedstawienie odeszło od konwencjonalnej formuły jasełek, jakie znamy, co skłoniło widzów do większej koncentracji i uwagi. fot. I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej źródło: I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej