Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Jednostka Strzelecka JS3059 na Zlocie Kawalerów Orderu Virtuti Militari

Jednostka Strzelecka JS3059 na Zlocie Kawalerów Orderu Virtuti Militari

Jednostka Strzelecka JS3059 na Zlocie Kawalerów Orderu Virtuti Militari

Odpowiadając na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego – płk. Janusza Kurzynę w dniu 20 maja br. Stowarzyszenie Jednostka Strzelecka Strzelec 3059 Dąbrowa Tarnowska im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego wystawiła drużynę do wzięcia udziału w Racławicach w Zlocie Kawalerów Orderu Virtuti Militari poprzedzony zawodami użyteczno-bojowymi.

Wśród gości tego zlotu z naszego regionu warto wspomnieć o przybyciu płk. dr Jerzego Pertkiewicza – 96 letniego Kawalera Orderu Virtuti Militari – mieszkańca Tarnowa. Podczas tego zlotu Strzelcy Naszej Jednostki mogli zapoznać się ze sprzętem który mają na wyposażeniu żołnierze 6 Batalionu Logistycznego, WSzW w Krakowie oraz 5 batalionu logistycznego.

Podczas zawodów strzelcy zmierzyli się w wielu konkurencjach: biegu terenowym na trasie do 3000m, biegu na orientację, testu wiedzy historycznej (na temat: życia i działalności Tadeusza Kościuszki, przebiegu i działalność Bitwy pod Racławicami, III rozbióru Polski oraz Historii Orderu Virtuti Militari), rzutu granatem RG-42 w różnych postawach, ewakuacji i prowadzeniu resuscytacji rannego, posługiwaniu się indywidualnymi środkami ochrony przeciwchemicznej jak i strzelania z karabinka pneumatycznego.

awody prowadzone były w dwóch klasyfikacjach: klas mundurowych oraz klasyfikacja organizacji pro obronnych.

Jednostka Strzelecka JS3059, która wystąpiła w składzie: dowódca kierownik drużyny: druż. ZS – Krzysztof Stalmach, sierż. sztab. rez. Piotr Chrzan, kadet Dariusz Maliszewski, kadet Mateusz Kaczocha, kadet Mateusz Wierzba, kadet Wojciech Chmura, kadet Kornel Motyka, zajęła w kategorii organizacji pro obronnych IV miejsce.

Warto również wspomnieć fakt, iż minimalne różnice dzieliły JS3059 od III miejsca i że nasza drużyna miała czas na kilkanaście godzin intensywnego szkolenia. IV miejsce to bardzo dobry wynik, pozostaje czekać na kolejne zawody by poprawić wynik.

Jednostka Strzelecka JS3059 dziękuje: Staroście Dąbrowskiemu Tadeuszowi Kwiatkowskiemu oraz Markowi Janikowi Dyrektorowi Zarządu Dróg w Dąbrowie Tarnowskiej za zorganizowanie transportu, Pawłowi Chmurze za przeprowadzenie szkolenia, instruktarzu pierwszej pomocy przy wykorzystaniu fantomu, Komendantowi WSzW Kraków – płk. Januszowi Kurzynie za zaproszenie na zawody użyteczno - bojowe oraz Zlot Kawalerów Orderu Virtuti Militari w Racławicach oraz Komendantowi WKU Tarnów – ppłk. Zbigniewowi Skurnowiczowi oraz zastępcom komendanta, za wzajemną dotychczasową współpracę.

Ponadto Dowódca JS 3059 – por. Józef Stalmach pogratuluje Strzelcom za godne reprezentowanie Jednostki na tym właśnie zlocie oraz w zawodach użyteczno – obronnych.

Krzysztof Stalmach/mags

Odpowiadając na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego – płk. Janusza Kurzynę w dniu 20 maja br. Stowarzyszenie Jednostka Strzelecka Strzelec 3059 Dąbrowa Tarnowska im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego wystawiła drużynę do wzięcia udziału w Racławicach w Zlocie Kawalerów Orderu Virtuti Militari poprzedzony zawodami użyteczno-bojowymi. Wśród gości tego zlotu z naszego regionu warto wspomnieć o przybyciu płk. dr Jerzego Pertkiewicza – 96 letniego Kawalera Orderu Virtuti Militari – mieszkańca Tarnowa. Podczas tego zlotu Strzelcy Naszej Jednostki mogli zapoznać się ze sprzętem który mają na wyposażeniu żołnierze 6 Batalionu Logistycznego, WSzW w Krakowie oraz 5 batalionu logistycznego. Podczas zawodów strzelcy zmierzyli się w wielu konkurencjach: biegu terenowym na trasie do 3000m, biegu na orientację, testu wiedzy historycznej (na temat: życia i działalności Tadeusza Kościuszki, przebiegu i działalność Bitwy pod Racławicami, III rozbióru Polski oraz Historii Orderu Virtuti Militari), rzutu granatem RG-42 w różnych postawach, ewakuacji i prowadzeniu resuscytacji rannego, posługiwaniu się indywidualnymi środkami ochrony przeciwchemicznej jak i strzelania z karabinka pneumatycznego. awody prowadzone były w dwóch klasyfikacjach: klas mundurowych oraz klasyfikacja organizacji pro obronnych. Jednostka Strzelecka JS3059, która wystąpiła w składzie: dowódca kierownik drużyny: druż. ZS – Krzysztof Stalmach, sierż. sztab. rez. Piotr Chrzan, kadet Dariusz Maliszewski, kadet Mateusz Kaczocha, kadet Mateusz Wierzba, kadet Wojciech Chmura, kadet Kornel Motyka, zajęła w kategorii organizacji pro obronnych IV miejsce. Warto również wspomnieć fakt, iż minimalne różnice dzieliły JS3059 od III miejsca i że nasza drużyna miała czas na kilkanaście godzin intensywnego szkolenia. IV miejsce to bardzo dobry wynik, pozostaje czekać na kolejne zawody by poprawić wynik. Jednostka Strzelecka JS3059 dziękuje: Staroście Dąbrowskiemu Tadeuszowi Kwiatkowskiemu oraz Markowi Janikowi Dyrektorowi Zarządu Dróg w Dąbrowie Tarnowskiej za zorganizowanie transportu, Pawłowi Chmurze za przeprowadzenie szkolenia, instruktarzu pierwszej pomocy przy wykorzystaniu fantomu, Komendantowi WSzW Kraków – płk. Januszowi Kurzynie za zaproszenie na zawody użyteczno - bojowe oraz Zlot Kawalerów Orderu Virtuti Militari w Racławicach oraz Komendantowi WKU Tarnów – ppłk. Zbigniewowi Skurnowiczowi oraz zastępcom komendanta, za wzajemną dotychczasową współpracę. Ponadto Dowódca JS 3059 – por. Józef Stalmach pogratuluje Strzelcom za godne reprezentowanie Jednostki na tym właśnie zlocie oraz w zawodach użyteczno – obronnych. Krzysztof Stalmach/mags