Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Jedyna z powiatu dąbrowskiego „Szkoła Niepodległa”

Jedyna z powiatu dąbrowskiego „Szkoła Niepodległa”

Jedyna z powiatu dąbrowskiego „Szkoła Niepodległa”

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelazówce znalazł się wśród zdobywców certyfikatu "Szkoły Niepodległej"!

W dniu 8 lutego 2019 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Konkursu zorganizowanego przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W tej podniosłej uroczystości uczestniczyli między innymi: Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski oraz Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Podczas gali nastąpiło wręczenie certyfikatów „Szkoły Niepodległej”. Wśród zdobywców certyfikatu znalazł się Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelazówce.

Szkoła zrealizowała siedem zadań i w wyznaczonym terminie przesłała sprawozdania będące potwierdzeniem „wędrówki” po Miano Szkoły Niepodległej – wędrówki wyznaczonej szlakami: Trzech Świąt Rzeczypospolitej, Współtwórców Niepodległości, Żołnierzy Niepodległości, Dróg do Niepodległości i Pierwszych Dni Wolności.

Do programu zgłosiło się 400 szkół i przedszkoli z całej Polski, ale zaledwie 215 udało się przejść symboliczny szlak i osiągnąć cel.

Społeczność szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelazówce składa serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom zaangażowanym w realizację projektu, za owocną współpracę i zwiększenie świadomości historycznej wśród uczniów.

Szczególne podziękowania skierowane są do Romana Głowackiego – szkolnego koordynatora, który brał aktywny udział w tym przedsięwzięciu, które pozwoliło na efektywne wykonanie zadań przewidzianych w projekcie i zdobycie zaszczytnego miana Szkoły Niepodległej.

www.szkolazelazowka.edupage.org/mags

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelazówce znalazł się wśród zdobywców certyfikatu "Szkoły Niepodległej"! W dniu 8 lutego 2019 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Konkursu zorganizowanego przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W tej podniosłej uroczystości uczestniczyli między innymi: Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski oraz Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Podczas gali nastąpiło wręczenie certyfikatów „Szkoły Niepodległej”. Wśród zdobywców certyfikatu znalazł się Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelazówce. Szkoła zrealizowała siedem zadań i w wyznaczonym terminie przesłała sprawozdania będące potwierdzeniem „wędrówki” po Miano Szkoły Niepodległej – wędrówki wyznaczonej szlakami: Trzech Świąt Rzeczypospolitej, Współtwórców Niepodległości, Żołnierzy Niepodległości, Dróg do Niepodległości i Pierwszych Dni Wolności. Do programu zgłosiło się 400 szkół i przedszkoli z całej Polski, ale zaledwie 215 udało się przejść symboliczny szlak i osiągnąć cel. Społeczność szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelazówce składa serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom zaangażowanym w realizację projektu, za owocną współpracę i zwiększenie świadomości historycznej wśród uczniów. Szczególne podziękowania skierowane są do Romana Głowackiego – szkolnego koordynatora, który brał aktywny udział w tym przedsięwzięciu, które pozwoliło na efektywne wykonanie zadań przewidzianych w projekcie i zdobycie zaszczytnego miana Szkoły Niepodległej. www.szkolazelazowka.edupage.org/mags