1. Jesienne harce w Belerycie

Jesienne harce w Belerycie

Ostateczne wyniki współzawodnictwa przedstawiają się następująco:

W środę 1 października 2003r. odbył się Powiatowy Harcerski Rajd Hufca ZHP im. Mjr H. Sucharskiego w Dąbrowie Tarnowskiej „POWIŚLE – 2003", połączony ze Zlotem „START – 2003", w ramach, którego przeprowadzony został bieg patrolowy „O ZŁOTY LIŚĆ DĘBU". Impreza – zorganizowana przez Komendę Hufca ZHP w Dąbrowie Tarnowskiej – odbyła się na terenie ośrodka sportowo – rekreacyjnego w Belerycie koło Szarwarku oraz w przylegającym do niego lesie.Celem przedsięwzięcia było poznawanie przez harcerzy zakątków Powiśla Dąbrowskiego, jego walorów przyrodniczo-krajobrazowych oraz doskonalenie wiedzy, umiejętności i technik harcerskich. Po godzinie 12.00 uczestnicy przybyli na stanicę rajdu w Belerycie. O 12.15 odbył się tutaj Apel inaugurujący nowy rok harcerski 2003/2004 w Hufcu ZHP Dąbrowa Tarnowska, podczas którego drużyny złożyły meldunki, komendant Hufca hm. Marian Rzeźnik odczytał rozkaz specjalny, wszyscy uczestnicy zaśpiewali hymn ZHP.O godz. 12.30 rozpoczął się bieg patrolowy „O Złoty Liść Dębu", który składał się z następujących punktów kontrolnych w terenie leśnym – sprawdzających wiedzę, umiejętności i techniki harcerskie w zakresie: historii oraz tradycji ZHP i Skautingu, symboliki Harcerstwa i Skautingu, samarytanki, znajomości Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego, struktury organizacyjnej ZHP, szyfrów, musztry, terenoznawstwa, zręczności, rozśpiewania, wiedzy o Powiślu Dąbrowskim. Oceniane także były ozdobne – pomysłowo wykonane przez drużyny – meldunki startowe oraz regulaminowe umundurowanie.Przygotowanie i przeprowadzenie biegu patrolowego jest od lat tradycją harcerzy z I L.O. w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy zapraszają do współpracy harcerzy z ZSP Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Tak było i w tym roku.O godz. 15.00 – podczas apelu pożegnalnego, na który przybył Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski, zostały wręczone dyplomy, nagrody oraz puchar dla najlepszej drużyny.Ostateczne wyniki współzawodnictwa przedstawiają się następująco:I miejsce – D.H. „Orły Komputerowe" – Gimnazjum Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej drużynowy: phm Zbigniew PlebanekII miejsce – D.H. „Sokole Oko" – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej drużynowa: phm Zofia KowalikIII miejsce - zastęp „Ogórki" D.H. Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej drużynowa: pwd Beata ChmielewskaIV miejsce – D.H. „Orliki" – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej drużynowa: phm Zofia OstręgaV miejsce – D.H. „Serfujące Świstaczki" – Gimnazjum Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej drużynowa: phm Urszula BobowskaVI miejsce – zastęp „Surykatki" D.H. Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej drużynowa: pwd Beata Chmielewska W trakcie zlotu – po ukończeniu biegu patrolowego z wynikiem pozytywnym – grupa harcerzy z Gimnazjum Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej złożyła Przyrzeczenie Harcerskie.Puchar, nagrody w postaci sprzętu sportowego oraz poczęstunek /drożdżówki/ zostały zakupione z dotacji, przyznanej na to zadanie przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.Organizator przedsięwzięcia – Komenda Hufca ZHP im. Mjr H. Sucharskiego w Dąbrowie Tarnowskiej – dziękuje Starostwu Powiatowemu w Dąbrowie Tarnowskiej, szczególnie Panu Staroście Krzysztofowi Kaczmarskiemu za wspieranie działalności harcerskiej a dyrektorom szkół, z których harcerze uczestniczyli w imprezie, za stwarzanie warunków i atmosfery do pracy drużyn harcerskich w kierowanych przez nich placówkach.Komendant Hufca hm Marian Rzeźnik składa podziękowanie wszystkim drużynowym za przygotowanie harcerzy do współzawodnictwa oraz pomoc organizacyjną w sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniu przedsięwzięcia. Podziękowania należą się także harcerzom z I LO oraz z ZSP Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej pod opieką pwd Barbary Szczęś i mgr Łukasza Świętochowskiego za włączenie się w harcerską służbę na rzecz swoich młodszych koleżanek i kolegów.W rajdzie zlotowym i biegu patrolowym uczestniczyło łącznie 158 harcerzy pod opieką 9 instruktorów.Dzięki wysiłkowi, życzliwości i dobrej woli wielu ludzi, przy pięknej pogodzie, harcerze dąbrowskiego Hufca mogli przeżyć swoją kolejną przygodę.