Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Jesienne Podróże Literackie

Jesienne Podróże Literackie

Jesienne Podróże  Literackie

  24 września br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie odbyła się XXIV Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka pod hasłem „Jesienne Podróże Literackie”, której towarzyszył koncert pt. „A słowo jak kromka chleba”.

  Było to spotkanie z poezją, prozą i piosenką  literacką w wykonaniu 25–ciu zaproszonych poetów reprezentujących: Ukrainę, Francję, Wietnam, Węgry, Australię, Rosję, a także wiele polskich miast. Ponadto wystąpili Artyści Filharmonii Lwowskiej oraz zespół „ Ostatnia Wieczerza w  Karczmie  Przeznaczonej  do  Rozbiórki''.

  Spotkanie swoją obecnością zaszczycili m.in.: Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera, dyrektorzy szkół, liczni  bibliotekarze, słuchacze z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz czytelnicy biblioteki. 

  Spotkanie przebiegało w bardzo miłej, sympatycznej atmosferze, a występy artystów przyjmowano z wielkim aplauzem. Była to wielka uczta duchowa dla uczestników. Spotkanie to zostanie zachowane na długo w pamięci zarówno przez występujących poetów, jak i uczestników.

  Organizatorzy: Wójt Gminy Olesno oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie.

  Współorganizatorzy: Powiatowa Biblioteka Publiczna z siedzibą w Brniu, Dom Malarek w Zalipiu oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Olesno.

  24 września br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie odbyła się XXIV Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka pod hasłem „Jesienne Podróże Literackie”, której towarzyszył koncert pt. „A słowo jak kromka chleba”.   Było to spotkanie z poezją, prozą i piosenką  literacką w wykonaniu 25–ciu zaproszonych poetów reprezentujących: Ukrainę, Francję, Wietnam, Węgry, Australię, Rosję, a także wiele polskich miast. Ponadto wystąpili Artyści Filharmonii Lwowskiej oraz zespół „ Ostatnia Wieczerza w  Karczmie  Przeznaczonej  do  Rozbiórki''.   Spotkanie swoją obecnością zaszczycili m.in.: Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera, dyrektorzy szkół, liczni  bibliotekarze, słuchacze z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz czytelnicy biblioteki.    Spotkanie przebiegało w bardzo miłej, sympatycznej atmosferze, a występy artystów przyjmowano z wielkim aplauzem. Była to wielka uczta duchowa dla uczestników. Spotkanie to zostanie zachowane na długo w pamięci zarówno przez występujących poetów, jak i uczestników.   Organizatorzy: Wójt Gminy Olesno oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie.   Współorganizatorzy: Powiatowa Biblioteka Publiczna z siedzibą w Brniu, Dom Malarek w Zalipiu oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Olesno.