1. Jest szansa na nową strażnicę w Dąbrowie Tarnowskiej

Jest szansa na nową strażnicę w Dąbrowie Tarnowskiej

W związku z potrzebami Straży Pożarnej przedstawionymi przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Pana Adama Rzemińskiego, Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski podejmuje działania związane z budową nowej strażnicy oraz magazynu przeciwpowodziowego w miejscu obecnego stacjonowania straży. Z tego tytułu odbyło się spotkanie u Wojewody Małopolskiego Pana Rafała Rostockiego, w którym udział wzięli: Starosta Krzysztof Kaczmarski, Przewodniczący Rady Powiatu, Andrzej Kita, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Ryszard Pikul, oraz Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Łabuz. Omówiono możliwości rozpoczęcia inwestycji w najbliższym czasie. Według opinii Wojewody i Komendanta inwestycja może się znaleźć na 2 lub 3 miejscu w zakresie rozpoczynanych inwestycji w najbliższych 2 latach. „Bardzo ważna jest dla nas budowa magazynu przeciwpowodziowego, który będzie służył całemu powiatowi i pozwoli na większą skuteczność oraz szybkie reagowanie naszych strażaków. Obecnie magazyn prowadzi województwo, co często utrudnia natychmiastowy dostęp do urządzeń, którymi dysponuje Komendant Wojewódzki. Teren naszego Powiatu jest terenem zalewowym najbardziej zagrożonym powodzą w całym województwie małopolskim, dlatego też musimy zrobić wszystko, żeby zabezpieczyć jak najlepiej naszych mieszkańców przed powodzią" – mówi Krzysztof Kaczmarski Rozpoczęcie inwestycji uwarunkowane jest sporządzeniem niezbędnej dokumentacji . Samorząd Powiatowy deklaruje pokrycie kosztów jej przygotowania.Szacunkowy koszt wykonania takich obiektów to kwestia kilku mln. zł. Na ostatnim posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Rady Powiatu jednym z punktów był temat budowy strażnicy - komisja jednogłośnie poparła tą inwestycję.