Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Już dziś Koncert Chóru Dziecięcego! Serdecznie zapraszamy!

Już dziś Koncert Chóru Dziecięcego! Serdecznie zapraszamy!

Już dziś Koncert Chóru Dziecięcego! Serdecznie zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy na koncert Chóru Dziecęcego, który odbędzie się 21 maja 2024 roku w kościele parafialnym NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej po Mszy Św. o godz. 18.00.

Organizatorem wydarzenia jest Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz Parafia NMP Szkaplerznej.

Koncert odbędzie się w ramach IV edycji Festiwalu Chórów Dziecięcych organizowanych przez Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Ideą festiwalu jest promocja oraz prezentacja wokalnych zespołów dziecięcych, a także repertuaru przeznaczonego dla młodych wykonawców. Chóry biorące udział w festiwalu mają możliwość rozwijać swoje talenty pod okiem doświadczonych dyrygentów, chórmistrzów i trenerów wokalnych. Tradycja dziecięcych zespołów wokalnych jest związana z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego od ponad siedemdziesięciu lat, kiedy to z inicjatywy Józefa Suwary powstał Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej. Zespół ten prowadzony był kolejno przez swego założyciela, następnie Bronisławę Wietrzny, Stanisława Krawczyńskiego, a od 1993 roku przez Lidię Matynian. Od 2022 roku pod egidą Filharmonii Krakowskiej swoją działalność rozpoczął także Ukraiński Chór Dziecięcy prowadzony przez Olenę Radko.

Podczas tygodnia Festiwalu uczestnicy mają okazję pracować ze znakomitymi muzykami nad wartościową i ambitną literaturą muzyczną przeznaczoną dla dziecięcych formacji chóralnych, którą zaprezentują podczas koncertów w Filharmonii Krakowskiej oraz w regionie Małopolski. Wydarzenie to jest świętem młodych śpiewaków, zwieńczeniem tygodniowej pracy dzieci oraz ich rodziców i opiekunów, a także ich pasji do wspólnego śpiewu w myśl idei szerzenia piękna muzyki.

W ramach koncertu w Dąbrowie Tarnowskiej wystąpi Chór Chłopięcy Pueri Cantores Sancti Joseph, dyrygenci - Agata Nawrot, Agnieszka Pawlisz, organy - Maciej Banek.

W programie koncertu: Bogurodzica, Ave Maria gregoriańskie, Anonim XIV w. - Jesu Dulcis Mater, Ks. Wojciech Kałamarz CM - Matko słuchająca, Ar. Eugeniusz Maksymczuk - Z dawna Polski Tyś Królową, Ave verum gregoriańskie, Karl Jenkins - Ave verum, Leo Delibes - O Salutaris Hostia, Vijay Singh - Gloria medievala.

O pozostałych koncertach organizowanych w ramach Festiwalu można przeczytać na stronie Filharmonii Krakowskiej pod linkiem

Serdecznie zapraszamy na koncert Chóru Dziecęcego, który odbędzie się 21 maja 2024 roku w kościele parafialnym NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej po Mszy Św. o godz. 18.00. Organizatorem wydarzenia jest Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz Parafia NMP Szkaplerznej. Koncert odbędzie się w ramach IV edycji Festiwalu Chórów Dziecięcych organizowanych przez Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Ideą festiwalu jest promocja oraz prezentacja wokalnych zespołów dziecięcych, a także repertuaru przeznaczonego dla młodych wykonawców. Chóry biorące udział w festiwalu mają możliwość rozwijać swoje talenty pod okiem doświadczonych dyrygentów, chórmistrzów i trenerów wokalnych. Tradycja dziecięcych zespołów wokalnych jest związana z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego od ponad siedemdziesięciu lat, kiedy to z inicjatywy Józefa Suwary powstał Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej. Zespół ten prowadzony był kolejno przez swego założyciela, następnie Bronisławę Wietrzny, Stanisława Krawczyńskiego, a od 1993 roku przez Lidię Matynian. Od 2022 roku pod egidą Filharmonii Krakowskiej swoją działalność rozpoczął także Ukraiński Chór Dziecięcy prowadzony przez Olenę Radko. Podczas tygodnia Festiwalu uczestnicy mają okazję pracować ze znakomitymi muzykami nad wartościową i ambitną literaturą muzyczną przeznaczoną dla dziecięcych formacji chóralnych, którą zaprezentują podczas koncertów w Filharmonii Krakowskiej oraz w regionie Małopolski. Wydarzenie to jest świętem młodych śpiewaków, zwieńczeniem tygodniowej pracy dzieci oraz ich rodziców i opiekunów, a także ich pasji do wspólnego śpiewu w myśl idei szerzenia piękna muzyki. W ramach koncertu w Dąbrowie Tarnowskiej wystąpi Chór Chłopięcy Pueri Cantores Sancti Joseph, dyrygenci - Agata Nawrot, Agnieszka Pawlisz, organy - Maciej Banek. W programie koncertu: Bogurodzica, Ave Maria gregoriańskie, Anonim XIV w. - Jesu Dulcis Mater, Ks. Wojciech Kałamarz CM - Matko słuchająca, Ar. Eugeniusz Maksymczuk - Z dawna Polski Tyś Królową, Ave verum gregoriańskie, Karl Jenkins - Ave verum, Leo Delibes - O Salutaris Hostia, Vijay Singh - Gloria medievala. O pozostałych koncertach organizowanych w ramach Festiwalu można przeczytać na stronie Filharmonii Krakowskiej pod linkiem