1. Już wkrótce akcja „Sadzonki za elektroodpady”!

Już wkrótce akcja „Sadzonki za elektroodpady”!

Zróbmy coś dla naszej planety i zainspirujmy innych do działania!

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Ziemi, a co za tym idzie II Małopolskie Dni dla Klimatu. We wszystkich powiatach małopolski doradcy ds. klimatu i środowiska organizują lekcje ekologiczne, konkursy oraz warsztaty. Powiat Dąbrowski również włącza się w obchody poprzez Akcję „Sadzonki za elektroodpady”, która planowana jest na 19 kwietnia 2023 roku (środa) na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej. Zróbmy coś dla naszej planety i zainspirujmy innych do działania! Podczas wydarzenia będzie można oddać elektrośmieci zalegające w domach, a w zamian otrzymać sadzonkę drzew, roślin lub kwiatów. Dlaczego tak ważne jest aby oddawać niepotrzebny lub zużyty sprzęt elektryczny w odpowiednie miejsca? Pamiętajmy! Takie odpady mogą posiadać w swoim składzie substancje i materiały szkodliwe dla zdrowia i życia ludzi, a także dla środowiska naturalnego i zwierząt. Podczas utylizacji w zakładzie odpad ulega rozłożeniu i oddzieleniu substancji niebezpiecznych od elementów nadających się do recyklingu dzięki czemu możemy dać im drugie życie. Oddając go do odpowiedniego zakładu przyczyniamy się do poprawy stanu naszego środowiska.