1. Jubileusz 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Małcu

Jubileusz 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Małcu

w Dąbrowie Tarnowskiej dh Kamil Kwiatkowski.

19 sierpnia br. był szczególnym dniem dla społeczności strażackiej z Małca. Strażacy-ochotnicy świętowali wówczas zaszczytny jubileusz 100-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w intencji strażaków, którą odprawił ks. Stanisław Kaczka - Proboszcz parafii św. Augustyna w Jamach. Następnie zgromadzeni udali się pod budynek remizy strażackiej, gdzie miała miejsce dalsza część jubileuszu. Przed remizą obchody rozpoczęły się podniesieniem flagi państwowej na maszt oraz odegraniem hymnu narodowego, po czym nastąpiło powitanie gości oraz uczestników. Zgromadzonych powitał Radny Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, a zarazem  Wiceprezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dąbrowie Tarnowskiej dh Kamil Kwiatkowski. W wydarzeniu udział wzięli: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wójt Gminy Radgoszcz Marek Lupa wraz z Sekretarzem Gminy Markiem Kopią, Radny Rady Gminy Radgoszcz Antoni Kusiak, Naczelnik Wydziału ds. operacyjno-szkoleniowych i kontrolno-rozpoznawczych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej  mł. bryg. Daniel Misiaszek, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Małopolskiego Ryszard Pikul, Naczelnik Referatu ds. Promocji, Rozwoju Przedsiębiorczości i Ochrony Zdrowia Gminy Radgoszcz Renata Klimek,  Inspektor Referatu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej Sylwia Ziemian, przedstawiciele jednostek OSP działających na terenie gminy oraz okoliczni mieszkańcy.   Za wzorowe wypełnianie swoich obowiązków oraz ciężką pracę i oddaną służbę, strażakom przyznane zostały medale, dyplomy oraz nagrody za szczególne bohaterstwo. Z okazji tego pięknego jubileuszu, skierowano wiele słów uznania, gratulacji i najlepszych życzeń. Włodarz Powiatu, wręczył Jubilatom pamiątkową statuetkę św. Floriana, patrona strażaków oraz podziękował za zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa na terenie powiatu. Gratulujemy Jednostce OSP Małec i mieszkańcom wspaniałej organizacji uroczystości. Niech Wasza postawa i pasja społecznego działania będzie motywacją dla innych.
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa