Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Jubileusz 110- lecia istnienia OSP w Mędrzechowie

Jubileusz 110- lecia istnienia OSP w Mędrzechowie

Jubileusz 110- lecia istnienia OSP w Mędrzechowie

W dniu 11 lipca 2010r. odbyła się w naszym powiecie uroczystość jubileuszowa 110 – lecia powstania, Ochotniczej Straży Pożarnej w Mędrzechowie.
Jubileusz zaszczycili goście z województwa i powiatu dąbrowskiego.
W oficjalnym programie uroczystości, wzięli udział: Wicewojewoda Małopolski Stanisław Sorys, Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Burmistrz Szczucina Jan Sipior, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesław Łączyński, Wójt Bolesławia Kazimierz Olearczyk, Z-ca Wójta Radgoszczy Mirosław Burzec, a także Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej Adam Rzemiński, z-ca Komendanta PPSP w Dąbrowie Tarn. Andrzej Gorzkowicz, Komendant Komisariatu Policji w Szczucinie Andrzej Kupiec, Wiceprezes Zarządu Oddziałów Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie druh Ryszard Pikul oraz Prezesi i Naczelnicy Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. na którą spod Urzędu Gminy w Mędrzechowie, wyruszył pochód prowadzony przez Orkiestrę z Woli Mędrzechowskiej pod batutą Krzysztofa Dzięgla, złożony: z powiatowych pododdziałów OSP wraz z pocztami sztandarowymi, z młodzieżowej drużyny pożarniczej oraz zaproszonych gości.

Oficjalną część uroczystości, która odbywała się na stadionie sportowym poprowadził gospodarz miejscowości – Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec, który powitał zebranych gości i wszystkich druhów.
Wcześniej została podniesiona flaga państwowa na maszt i odegrano mazurek dąbrowskiego.

W następnej części uroczystości, Komendant PPSP w Dąbrowie Tarnowskiej Adam Rzemiński, po wysłuchaniu ślubowania, pasował młodzieżową drużynę pożarniczą.

Aktu dekoracji, zasłużonych oraz wyróżniających się Strażaków - medalami, odznaczeniami na wyższe stopnie służbowe i listami gratulacyjnymi – dokonali: Wicewojewoda Małopolski Stanisław Sorys, Wiceprezes Zarządu Oddziałów Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie druh Ryszard Pikul oraz Prezes OSP w Mędrzechowie Czesław Szarkowski.

Prezes OSP w Mędrzechowie Czesław Szarkowski przedstawił historię powstania oraz przebieg wydarzeń związanych z działalnością OSP w Mędrzechowie, na przestrzeni przeszło 100 lat.
Przemówienia, w których skierowano gratulacje i podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz ratowania życia i mienia mieszkańców Mędrzechowa i całego powiatu, dla OSP w Mędrzechowie – wygłosili: Wicewojewoda, Wicestarosta Dąbrowski, Burmistrz Szczucina, Wójt Mędrzechowa, Wiceprezes ZOSP RP w Krakowie oraz Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Na zakończenie części oficjalnej, uczestnicy uroczystości mieli możliwość wpisania się do księgi pamiątkowej oraz wysłuchania koncertu orkiestry dętej.

W dniu 11 lipca 2010r. odbyła się w naszym powiecie uroczystość jubileuszowa 110 – lecia powstania, Ochotniczej Straży Pożarnej w Mędrzechowie.Jubileusz zaszczycili goście z województwa i powiatu dąbrowskiego.W oficjalnym programie uroczystości, wzięli udział: Wicewojewoda Małopolski Stanisław Sorys, Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Burmistrz Szczucina Jan Sipior, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesław Łączyński, Wójt Bolesławia Kazimierz Olearczyk, Z-ca Wójta Radgoszczy Mirosław Burzec, a także Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej Adam Rzemiński, z-ca Komendanta PPSP w Dąbrowie Tarn. Andrzej Gorzkowicz, Komendant Komisariatu Policji w Szczucinie Andrzej Kupiec, Wiceprezes Zarządu Oddziałów Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie druh Ryszard Pikul oraz Prezesi i Naczelnicy Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. na którą spod Urzędu Gminy w Mędrzechowie, wyruszył pochód prowadzony przez Orkiestrę z Woli Mędrzechowskiej pod batutą Krzysztofa Dzięgla, złożony: z powiatowych pododdziałów OSP wraz z pocztami sztandarowymi, z młodzieżowej drużyny pożarniczej oraz zaproszonych gości. Oficjalną część uroczystości, która odbywała się na stadionie sportowym poprowadził gospodarz miejscowości – Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec, który powitał zebranych gości i wszystkich druhów.Wcześniej została podniesiona flaga państwowa na maszt i odegrano mazurek dąbrowskiego. W następnej części uroczystości, Komendant PPSP w Dąbrowie Tarnowskiej Adam Rzemiński, po wysłuchaniu ślubowania, pasował młodzieżową drużynę pożarniczą. Aktu dekoracji, zasłużonych oraz wyróżniających się Strażaków - medalami, odznaczeniami na wyższe stopnie służbowe i listami gratulacyjnymi – dokonali: Wicewojewoda Małopolski Stanisław Sorys, Wiceprezes Zarządu Oddziałów Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie druh Ryszard Pikul oraz Prezes OSP w Mędrzechowie Czesław Szarkowski. Prezes OSP w Mędrzechowie Czesław Szarkowski przedstawił historię powstania oraz przebieg wydarzeń związanych z działalnością OSP w Mędrzechowie, na przestrzeni przeszło 100 lat.Przemówienia, w których skierowano gratulacje i podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz ratowania życia i mienia mieszkańców Mędrzechowa i całego powiatu, dla OSP w Mędrzechowie – wygłosili: Wicewojewoda, Wicestarosta Dąbrowski, Burmistrz Szczucina, Wójt Mędrzechowa, Wiceprezes ZOSP RP w Krakowie oraz Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego. Na zakończenie części oficjalnej, uczestnicy uroczystości mieli możliwość wpisania się do księgi pamiątkowej oraz wysłuchania koncertu orkiestry dętej.