Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Jubileusz 25-lecia posługi duszpasterskiej ks. Zbigniewa Szewczyka w dąbrowskiej parafii

Jubileusz 25-lecia posługi duszpasterskiej ks. Zbigniewa Szewczyka w dąbrowskiej parafii

Jubileusz 25-lecia posługi duszpasterskiej ks. Zbigniewa Szewczyka w dąbrowskiej parafii

Wczoraj w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się Uroczystość Odpustowa ku czci NMP Szkaplerznej, podczas której świętowano również wyjątkowy jubileusz ofiarnej pracy duszpasterskiej ks. Zbigniewa Szewczyka w tej wspólnocie parafialnej.

Mszy Świętej przewodniczył ks. Zbigniew w koncelebrze z ks. proboszczem Stanisławem Cyranem oraz ks. Krzysztofem Dudą proboszczem parafii pw. Stanisława BM w Pustyni.

Podczas sumy odpustowej do czcigodnego księdza jubilata popłynęło wiele podziękowań i życzeń.

W imieniu samorządu powiatowego złożyli je Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Dąbrowskiego dr Martą Chrabąszcz. Wyrazili wdzięczność za 25 lat posługi kapłańskiej w parafii, wielkie serce, życzliwość, mądre i pouczające homilie, udzielanie sakramentów, obecność w uroczystościach i wydarzeniach powiatowych, codzienną posługę duszpasterską w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, a także w Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego.

Ks. Zbigniew Szewczyk urodził się 26.01.1969 roku w Lipnicy Wielkiej (gm. Korzenna, pow. Nowy Sącz) jako szóste z siedmiorga dzieci Marii i Włodzimierza Szewczyków. Dzieciństwo i lata szkoły podstawowej spędził w rodzinnej wiosce Jasiennej. W 1984 roku rozpoczął naukę w szkole średniej. Było to technikum radiowo-telewizyjne w Katowicach. Po pięcioletniej nauce w szkole średniej zwieńczonej zdaniem matury w roku 1989 zgłosił się do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po sześciu latach studiów teologicznych i formacji w 1995 roku obronił magisterium z teologii i przyjął święcenia kapłańskie z rąk Ks. Bpa Józefa Życińskiego. Po święceniach jako neoprezbiter został skierowany do pracy w parafii Ryglice. W 1998 roku decyzją Ks. Bpa Ordynariusza został skierowany do pracy w parafii NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Od 2000 roku jest kapelanem dąbrowskiego szpitala, a w 2017 r. 2017 Ks. Bp Ordynariusz powierzył mu również obowiązki kapelana Hospicjum i DPS im św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej. Z ogromną troską oraz ofiarnością otacza modlitwą chorych i cierpiących pacjentów, jak również pensjonariuszy tych placówek, jednocześnie wspierając ich najbliższych w tych trudnych chwilach.

Wczoraj w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się Uroczystość Odpustowa ku czci NMP Szkaplerznej, podczas której świętowano również wyjątkowy jubileusz ofiarnej pracy duszpasterskiej ks. Zbigniewa Szewczyka w tej wspólnocie parafialnej. Mszy Świętej przewodniczył ks. Zbigniew w koncelebrze z ks. proboszczem Stanisławem Cyranem oraz ks. Krzysztofem Dudą proboszczem parafii pw. Stanisława BM w Pustyni. Podczas sumy odpustowej do czcigodnego księdza jubilata popłynęło wiele podziękowań i życzeń. W imieniu samorządu powiatowego złożyli je Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Dąbrowskiego dr Martą Chrabąszcz. Wyrazili wdzięczność za 25 lat posługi kapłańskiej w parafii, wielkie serce, życzliwość, mądre i pouczające homilie, udzielanie sakramentów, obecność w uroczystościach i wydarzeniach powiatowych, codzienną posługę duszpasterską w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, a także w Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Ks. Zbigniew Szewczyk urodził się 26.01.1969 roku w Lipnicy Wielkiej (gm. Korzenna, pow. Nowy Sącz) jako szóste z siedmiorga dzieci Marii i Włodzimierza Szewczyków. Dzieciństwo i lata szkoły podstawowej spędził w rodzinnej wiosce Jasiennej. W 1984 roku rozpoczął naukę w szkole średniej. Było to technikum radiowo-telewizyjne w Katowicach. Po pięcioletniej nauce w szkole średniej zwieńczonej zdaniem matury w roku 1989 zgłosił się do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po sześciu latach studiów teologicznych i formacji w 1995 roku obronił magisterium z teologii i przyjął święcenia kapłańskie z rąk Ks. Bpa Józefa Życińskiego. Po święceniach jako neoprezbiter został skierowany do pracy w parafii Ryglice. W 1998 roku decyzją Ks. Bpa Ordynariusza został skierowany do pracy w parafii NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Od 2000 roku jest kapelanem dąbrowskiego szpitala, a w 2017 r. 2017 Ks. Bp Ordynariusz powierzył mu również obowiązki kapelana Hospicjum i DPS im św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej. Z ogromną troską oraz ofiarnością otacza modlitwą chorych i cierpiących pacjentów, jak również pensjonariuszy tych placówek, jednocześnie wspierając ich najbliższych w tych trudnych chwilach.